آموزش استفاده از 3 نوع کانسیلر ریشه مو

مهم نیست که موهایتان را در خانه یا سالن آرایشگاه رنگ می‌کنید، گاهی رنگ کردن مو عذاب‌آور است. درآمدن ریشه مو بسیار کلافه کننده است، مخصوصاً اگر رشد موهایتان سریع باشد. کانسیلر ریشه مو می‌تواند به سرعت ریشه‌ درآمده مو را بپوشاند و کمک می‌کند تا دیرتر مجبور به رنگ کردن موهایتان شوید. محبوب‌ترین نوع این محصول اسپری کانسیلر ریشه مو است اما نوع پودری و ژلی آن هم موجود است.


مرحله اول استفاده از اسپری کانسیلر ریشه مو


1. رنگ مناسب را انتخاب کنید

رنگ‌ها متنوعی در انواع برندها وجود دارد اما اکثر آنها پنج رنگ برای فروش دارند. این رنگ‌ها عبارتند از بلوند روشن، بلوند تیره، قهوه‌ای گرم یا شکلاتی-قهوه‌ای، قهوه‌ای معمولی و قهوه‌ای تیره. رنگی را انتخاب کنید که بیشتر از همه به رنگ موی شما نزدیک است.

اسپری کانسیلر ریشه مو

2. موهایتان را خشک و مثل همیشه درست کنید

اکثر اسپری‌های کانسیلر ریشه مو موقت هستند و با یکبار شستن پاک می‌شوند. برای اینکه دوام محصول روی موهایتان بیشتر شود، قبل از استفاده از کانسیلر موهایتان را خشک کنید و مثل همیشه مدل موی خود را درست کنید.

سشوار کشیدن مو

3. حوله‌ای روی شانه‌هایتان بیندازید

از آنجایی که این محصول مواد را اسپری می‌کند، کنترل کامل بر اینکه کجا مواد را اسپری کند، سخت است. حوله‌ای روی شانه‌های خود بیندازید تا از رنگی شدن پوستتان با اسپری جلوگیری کنید. هنگامی که روی فرش رنگ روشن یا سرامیکی که لکه می‌گیرد ایستاده‌اید، از این محصول استفاده نکیند و آن را دور از لباس‌هایتان نگه دارید.

انداختن حوله روی شانه

4. موهایتان را محکم بالا بکشید و کانسیلر را روی ریشه مو اسپری کنید

اسپری را خوب تکان دهید و آن را 15 تا 30 سانتیمتر دورتر از موهایتان نگهدارید. کارتان را از موهای نزدیک به پوست سر شروع کنید و تا جایی که ریشه مو درآمده است، ادامه دهید. آنقدر اسپری را در جهت جلو و عقب روی ریشه موها بزنید تا ریشه‌ها کامل رنگ بگیرند.

 • اینکار کمی طول می‌کشد بنابراین جهت احتیاط با اسپری کانسیلر پاف‌های کوتاه بزنید.

بالا کشیدن مو و اسپری کردن ریشه مو با کانسیلر

5. کانسیلر را با دقت روی موهای نزدیک پیشانی اسپری کنید

هنگامی که نزدیک موهای پیشانی کانسیلر را اسپری می‌کنید، نگذارید پوست رنگی شود. اگر کانسیلر به پوست سرتان خورد بلافاصله آن را با پارچه‌ای نم‌دار پاک کنید. در غیر این صورت پیشانی شما رنگ می‌گیرد.

 • اگر نگران رنگی شدن پیشانی خود هستید، ابتدا کانسیلر را روی دستمال اسپری کنید سپس دستمال را روی موهای نزدیک پیشانی خود بکشید.

اسپری کردن با کانسیلر ریشه مو

6. اجازه دهید اسپری کانسیلر خشک شود

 ابتدا که کانسیلر را روی موی خود اسپری می‌کنید، مرطوب است. در این مرحله به موهای خود دست نزنید. بگذارید کانسیلر روی موهایتان کامل خشک شود. هنگامی که کانسیلر خشک شد، موهای خود را از ریشه به سمت پایین شانه کنید تا به آرامی کانسیلر در موهایتان پخش شود.

 • اگر از پوشش ریشه موهایتان راضی نیستید، می‌توانید کمی کانسیلر بیشتر روی موهای خود اسپری کنید و بگذارید خشک شود.

منتظر ماندن تا خشک شدن مو

7. کانسیلر را نزدیک پوست سر خود اسپری نکنید

اگر بعضی از کانسیلرها را خیلی نزدیک به پوست سر اسپری کنید، باعث سوزش می‌شوند. اسپری را تقریبا 8 سانتیمتر دورتر از پوست سر خود نگهدارید. همچنین  اگر کانسیلر را بیش از ده دقیقه به صورت پیوسته اسپری کنید، باعث سوزش می‌شود. هر بار به مدت دو یا سه ثانیه کانسیلر را اسپری کنید.

 • کانسیلر را دور از شعله‌های آتش نگهدارید و هرگز آن را کنار شعله‌های آتش روی موهای خود اسپری نکنید.

اسپری کردن کانسیلر نزدیک پوست سر ممنوع است


روش دوم از کانسیلر ژله‌ای ریشه مو استفاده کنید


1. ژل را روی موهای خیس استفاده کنید

 کانسیلر ژله‌ای ریشه مو را هم می‌توان روی موی خشک و هم مرطوب استفاده کرد اما ممکن است ترجیح دهید که آن را روی مو خشک استفاده کنید. هنگامی که مو خشک است، این نوع کانسیلر را به راحتی روی هر نقطه از مو می‌توانید استفاده کنید بنابراین برای قسمت‌هایی مورد نیاز، می‌توانید از این کانسیلر به راحتی استفاده کنید. کانسیلر ژله‌ای ریشه مو مانند نوع اسپری آن با شامپو شسته می‌شود.

 • بعضی برندها ژل‌هایی تولید کرده‌اند که تا سه بار شامپو کردن مو، رنگشان شسته نمی‌شود.

استفاده از ژل کانسیلر روی موهای خیس

2. کانسیلر ژله‌ای را روی ریشه موهای خود بزنید

اکثر کانسیلرهای ژله‌ای به صورت تیوپ هستند و اسفنجی سر آن تیوپ قرار دارد که به وسیله آن اسفنج، کانسیلر روی مو زده می‌شود. تیوپ را آنقدر فشار دهید تا ژل وارد اسفج شود. با اسفنج روی موهای خود ضربه بزنید تا کانسیلر ژله‌ای روی موهایتان پخش شود، در موارد نیاز تیوپ را فشار دهید تا ژل دوباره وارد اسفنج شود.

استفاده از ژل کانسیلر روی ریشه مو

3. تمام ریشه‌های در آمده مو را با ژل بپوشانید

از ژل کافی برای پوشاندن ریشه مو استفاده کنید. اگر پوشش خوب می‌خواهید، همیشه باید کمی بیشتر از مقدار مورد نیاز ژل استفاده کنید اما آهسته اینکار را انجام دهید. بگذارید تا ژل به ساقه مو نفوذ کند. حوله یا دستمال کنار خود داشته باشید تا اگر ژل چکه کرد یا ریخت، بلافاصله آن را پاک کنید.

پوشاندن ریشه موهای رنگ نشده با ژل کانسیلر

4. با سشوار ژل را روی موهایتان پخش کنید

حتی اگر کانسیلر ژله‌ای را روی موی خشک استفاده کرده باشید، سشوار کمک می‌کند تا کانسیلر به صورت یکسان روی موهایتان پخش شود و طبیعی به نظر برسد. حرارت باد سشوار را کم کنید و آن را روی ریشه موهایتان بگیرید. تا زمانی که ژل روی مو خشک می‌شود، اینکار را انجام دهید.

سشوار کشیدن مو


روش سوم از کانسیلر پودری ریشه مو استفاده کنید


1. پودر کامپکت یا پالت را انتخاب کنید

بعضی از برندها کانسیلرهای پودری را به صورت پودر کامپکت به همراه براش پرز داری که شباهت زیادی به براش رژگونه دارد، تولید می‌کنند. دیگر پودرها در پالت و به صورت فشرده شده تولید می‌شوند و به پالت سایه شباهت زیادی دارند. همراه پالت کانسیلر پودری، براش کوچک و محکمی نیز هست.

 • کانسیلر پودری بسیار کامل ریشه مو را پوشش می‌دهد که بسیاری آن را مزیت بزرگی می‌دانند.
 • هرچند اگر ریشه موهایتان زیاد رشد کرده باشد، کانسیلر پودری انتخاب خوبی نیست زیرا استفاده از آن زمان زیادی می‌برد.

پودر کانسیلر ریشه مو - پالت کانسیلر ریشه مو

2. کانسیلر پودری را استفاده کنید

حتماً هنگام استفاده از کانسیلر پودری باید موهایتان تمیز، خشک و حالت داده شده باشد. ابتدا کمی از پودر را روی موهایتان استفاده کنید تا ببینید که پودر چگونه روی موهایتان پخش می‌شود. براش را در پودر بزنید سپس به آرامی آن را روی موهایتان بکشید.

کانسیلر پودری

3. کانسیلر پودری را با شانه پخش کنید

به موهایتان ضربه بزنید و آنها را شانه کنید تا پودر پخش شود. به نتیجه کار نگاهی بیندازید. کانسیلر پودری بسیار کارآمد است و به راحتی پخش می‌شود. اگر به پودر بیشتری احتیاج دارید، دوباره براش را در پودر بزنید و آنقدر اینکار را تکرار کنید تا نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

 • اگر می‌خواهید کانسیلر پودری را با اسپری مو فیکس کنید. 

پخش کردن کانسیلر پودری با براش روی ریشه مو

بیشتر بخوانید: شامپوی خشک ضرر بیشتر از فایده!  

نظر دهید

   پاسخ دهید