آموزش میکاپ و گریم عروس و معرفی ابزارهای مورد نیاز

عروس خانم‌ها نزدیک مراسم عروسی‌شان از سالن‌های زیبایی مختلفی برای آرایش عروسی خود بازدید می‌کنند و یا در فضای مجازی به دنبال مدل‌های زیادی از گریم‌های عروس می‌گردند چرا که دوست دارند در مهمترین شب زندگیشان حسابی بدرخشند و منحصر بفرد باشند از این رو خواهان گریمی بی عیب و نقص هستند. استایلی در این مقاله درباره‌ی هر آنچه که یک میکاپ آرتیست استفاده می‌کند را شرح خواهد داد و به شما کمک می‌کند تا در مهمترین شب زندگیتان بدرخشید.با ما باشید با آموزش آرایش عروس و میکاپ عروس در استایلی…


گریم عروس چیست؟


پوشاندن عیوب صورت با مواد آرایشی با در نظر گرفتن تکنیک و اصولی که به شکل حرفه‌ای انجام می‌شود را گریم می‌گویند. یک گریمور خوب، چهره‌ی عروس را به سمت زیبایی سوق می‌دهد و در صورت مشاهده عیوب آن را برطرف می‌کند. در واقع یک گریمور عروس کسی است که ابتدا با توجه به پوست صورت و مهارت‌ها و خلاقیتش بتواند گریمی زیبا و بی‌نظیر برای عروس ایجاد کند. از این رو برای اینکه یک آرایشی داشته باشید که اصولی باشد باید یک آرایشگر حرفه‌ای انتخاب کنید. برای پیدا کردن یک آرایشگر خوب باید نمونه‌ کارهای آن را به صورت واقعی ببینید سپس تصمیم گیری نمایید که آیا همان کسی است که به دنبال آن بوده‌اید یا خیر. گریم عروس شامل موارد زیر است:


گریم تخصصی صورت


گریم تخصصی صورت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یک میکاپ آرتیست علاوه بر در نظر گرفتن تکنیک و اصول گریم باید چهره‌ی فرد را بررسی و در صورت وجود عیوب در جهت رفع آن و زیباسازی آن اقدام نماید.گریم صورت در واقع تکنیکی است که به متعادل سازی اجزای صورت با یکدیگر کمک می‌کند. بنابراین گریم باید باعث طبیعی به نظر رسیدن چهره‌ی فرد شود نه اینکه چهره‌ی فرد به شکلی تغییر کند که قابل تشخیص نباشد. انتخاب سبک میکاپ یک امر سلیقه‌ای است. همانطور که می‌دانید انواع میکاپ وجود دارد. پس از پیدا کردن سبک مورد نظر برای میکاپ بهتر است سالن‌هایی که در این زمینه متخصص هستند را انتخاب نمایید. مراحلی که در گریم صورت انجام می‌شود به شرح زیر است:

1. زیر سازی پوست: از مهمترین فاکتورهایی که در گریم و آرایش عروس نقش بسیار مهمی دارد پوست صورت است. برای داشتن میکاپی زیبا ابتدا باید پوست صورت در این مرحله تمیز شود. برخی از سالن‌های زیبایی چنانچه پوست عروس خانمی با مشکلاتی همراه باشد پاکسازی پوست را از چند روز قبل انجام می‌دهند تا نتیجه‌ی مطلوب حاصل شود.

2. گریم صورت با توجه به نوع صورت: میکاپ آرتیست پس از انجام زیرسازی باید با توجه به فرم صورت، گریم را انجام دهد. هر فردی یک فرم صورت دارد که نقش مهمی در زیبایی فرد ایفا می‌کند و میکاپ آرتیست از طریق فرم صورت می‌تواند نوع میکاپ عروس را تعیین کند. از فاکتورهای مهمی که وابستگی زیادی به فرم صورت دارد فرم ابروها و آرایش چشم‌هاست. هر فرم صورتی یک میکاپ مخصوص به خود را دارا می‌باشد. در گریم‌های تخصصی، فرمی که مدنظر میکاپ آرتیست است فرم بیضی است.

3. فرم ابرو: میکاپ آرتیست باید با توجه به فرم صورت ابروها را حالت دهد.

4. چشم‌ها: این مرحله که نقش مهمی در زیبایی چشم‌ها را ایفا می‌کند بر عهده دارد در نتیجه میکاپ آرتیست با توجه به مهارت و خلاقیتش می‌تواند طرح‌های منحصر بفردی را برای شما خلق کند. خط چشم و سایه‌ی چشم در این گروه قرار دارند. سایه چشم انواع مختلفی دارد.

آرایش عروس


ابزارهای موردنیاز برای گریم عروس


1. پرایمر صورت: 10 دقیقه قبل از انجام میکاپ به پوست صورت زده می‌شود و باعث ماندگاری آرایش روی پوست می‌شود و همینطور پوست صورت را یکدست می‌کند.
2. آندربیس: برای پوست‌های خشک کاربرد دارد و باعث می‌شود قبل از استفاده از مواد آرایشی، پوست مرطوب شود.
3. کرم پودر: از این کرم‌ پودرها برای زیرسازی آرایش استفاده می‌شود و پوششی زیبا روی پوست ایجاد می‌کند.
4. پن استیک: این کرم‌ها برای افرادی با پوست خشک استفاده می‌شود.
5. کیک میکاپ: برای پوست‌های چرب بسیار پرکاربرد است.
6. اسپری یا پودر فیکس: پس از انجام گریم بهتر است در پایان کار اسپری فیکس کننده آرایش بر روی صورت زده شود تا مواد آرایشی ثابت باشند.
7. کانسیلر: در صورت وجود تیرگی زیر چشم‌ها و همینطور رفع قرمزی بعضی از نقاط موجود در پوست صورت از کانسیلر استفاده می‌شود.
8. کاموفلاژ: اگر عیوبی مثل جوش، ماه‌گرفتگی و یا کک و مک در صورت است برای رفع آن از کاموفلاژ استفاده می‌شود.
9. خط چشم
10. ریمل
11. رژ لب
12. سایه چشم

نظر دهید

      پاسخ دهید