اسلحه انفرادی جدید و مدرن ارتش ایالات متحده با تکنولوژی های پیشرفته تانک و آیفون

نسل جدید سلاح انفرادی سربازان ارتش ایالات متحده دارای ویژگی های متنوعی است که از دیگر محصولات مرتبط و غیرمرتبط گرفته شده است، از کامپیوترهایی که در داخل تانک ها به کار گرفته می شوند تا گوشی های هوشمند بسیار پیشرفته. این اسلحه که با عنوان «سلاح نسل جدید دسته» (Next Generation Squad Weapon) نام داشته و نیروهای پیاده نظام و دیگر گروه های نظامی مستقر روی زمین به آن تجهیز خواهند شد، در خود تکنولوژی هایی خواهد داشت که تاکنون هیچگاه در سلاح های انفرادی و کوچک به کار گرفته نشده اند، از جمله تعقیب هدف، شناسایی چهره و پوشش هیدروفوبیک برای لنزها. بر اساس گزارش ها، این نسل جدید از سلاح ها تلاشی است برای طراحی سلاح انفرادی جدید نیروهای پیاده که قرار است نسخه لوله کوتاه سبک (carbine) آن جایگزین M4A1 و نمونه اتوماتیک آن نیز جایگزین تفنگ اتوماتیک M249 گردد.

سلاح انفرادی

تفنگ M4A1 یک نسخه روزآمد و تصحیح شده از M16  است که اولین بار در سال ۱۹۶۵ توسط ارتش ایالات متحده به کار گرفته شد در حالی که M249  برای اولین بار در اواخر دهه ۱۹۸۰ وارد سرویس شد. از آن زمان تاکنون میدان نبرد و جنگ های مدرن به شدت دچار تغییر شده اند و ارتش ایالات متحده احساس می کند که باید سلاح های انفرادی نیروهایش را با واقعیت های میدان نبردهای مدرن هماهنگ سازد. یکی از نیازمندی های اصلی این دو سلاح، داشتن کامپیوتری بالستیک با توانایی مشخص کردن محل دقیق اصابت گلوله روی یک جفت لنز یا عینک یا هر وسیله نشانه گیری دیگری است که روی اسلحه نصب می شود. اگر چه گلوله های سلاح های مدرن پیاده نظام با سرعت بیش از ۳.۰۰۰ فوت بر ثانیه حرکت می کنند اما نیروی جاذبه همچنان بدون توجه به پیشرفت های تکنولوژی مدرن، تاثیر منفی خود را حفظ کرده است.

سلاح انفرادی

نیروی جاذبه آرام آرام از سرعت گلوله کاسته و آن ها را به سمت زمین می کشاند تا جایی که یک گلوله ۵.۵۶ مدرن در فاصله ۲۰۰ یاردی به اندازه ۳.۰۸ اینچ پایین تر آمده و به سطح زمین نزدیک تر می شود، عددی که در فاصله ۵۰۰ یاردی به ۵۹ اینچ می رسد. اگر لوله تفنگ ۵۹ اینچ بالاتر از سطح زمین قرار گرفته باشد، بعد از ۵۰۰ یارد گلوله به زمین برخورد خواهد کرد. همچنین باد بسته به سرعت و شتاب گلوله، تاثیر منفی خود را گذاشته و جهت سیر آن را دستخوش تغییر خواهد کرد. در دهه ۱۹۷۰، استفاده از کامپیوترهای بالستیک در تانک ها آغاز شد که تحت هر سناریو آتشی می توانست نقطه برخورد گلوله تانک را برآورد نماید؛ از شلیک در حال حرکت گرفته تا شلیک در بادهای تند. این همان تکنولوژی است که توپ اصلی M256  در تانک را قادر می سازد که در فاصله ۲.۰۰۰ متری با دقت ۹۰ درصدی شلیک نماید.

بیشتر بخوانید: با تفنگ «AK-12»، جدیدترین اسلحه ساخته شده توسط کمپانی کلاشنیکف آشنا شوید

سلاح انفرادی

به لطف قانون مور، این تکنولوژی در ۴ دهه گذشته بسیار کوچکتر و موثرتر شده تا جایی که چنین سیستم کمکی هدفگیری را می توان روی یک تفنگ انفرادی نیروهای پیاده نظام نیز نصب نمود. دیگر قابلیت هایی که ارتش ایالات متحده در سیستم کنترل آتش سلاح های انفرادی پیاده نظام خود می خواهد شامل تعقیب هدف، شناسایی چهره، ارتباط بی سیم و مدت زمان آماده شلیک شدن یک ثانیه ای است. همچنین دوربین این اسلحه نیز دارای لنزهای ضد خش و ضد آب خواهد بود. همچنین تغییرات کلیدی دیگری در خود سلاح های مورد نظر نیز ایجاد خواهد شد. این سلاح های انفرادی جدید از یک گلوله جدید ۶.۸ میلیمتری استفاده خواهند کرد که قدرت بیشتری در زمینه نفوذ در زره های پوشیدنی در مسافت های طولانی تر دارد. برای جبران وزن سنگین تر این گلوله ها، همچنین ارتش ایالات متحده می خواهد که گلوله های جدید ۲۰ درصد سبک تر از گلوله های معمول با پوکه برنجی باشند که بدون شکل مستلزم استفاده از تکنولوژی های جدیدی مانند پوکه های پلیمری، گلوله های بدون پوکه یا گلوله های دارای پوکه تلسکوپی است.

سلاح انفرادی

به طور کلی گفته شده که نمونه معمولی و اتوماتیک این سلاح که مجهز به سیستم کنترل آتش بسیار پیچیده خواهند بود ویژگی های زیر را خواهند داشت:

 • یک ابزار هدفگیری قابل تنظیم که مسافت تا هداف، شرایط جوی و بالستیک اسلحه و مهمات را در برآوردهای خود منظور خواهد کرد.
 • یک محاسبه گر بالستیک که بر اساس نرم افزار بالستیک نظامی این نیروها عمل می کند.
 • سیستم ارتباطی بی سیم که توانایی انتقال داده های سیستم کنترل آتش مانند مسافت تا هدف، راه حل های بالستیک و دما را دارد.
 • یک پورت با سیم که توانایی ارسال و دریافت داده داشته و اجازه روزآمدسازی نرم افزار را می دهد.
 • مدت زمان شروع عملیات شلیک ۱ ثانیه باشد بدین معنی که سوییچ از حالت خاموش تا فعال بودن کامل تنها ۱ ثانیه به طول بینجامد که برای این کار از باتری های معمول استفاده خواهد شد.
 • توانایی های پیشرفته دوربین محور مانند سیستم شناسایی خودکار هدف، تعقیب هدف و تشخیص چهره.
 • تثبیت اسلحه و سنسور باد که شامل داده های مربوط به بادهای محلی، شناسایی بادهای پایین تر از مقدار خاص و راه حل هایی برای تیراندازی با محاسبه تاثیر باد.
 • بادوام سازی پیشرفته مانند لنزهای مقاوم در برابر ساییدگی و لنزهای هیدروفوبیک که در مقابل عرق مقاوم بوده و برای برطرف کردن لکه نیاز به تمیز کردن کمتری دارند.

بیشتر بخوانید: تفنگ ریبونی؛ اسلحه انفرادی جدید ارتش ایالات متحده با ۴ لوله و قابلیت شلیک همزمان

نظر دهید

   پاسخ دهید