این 4 اشتباه را برای سایه‌ چشم مایع انجام ندهید

تولید سایه‌ی مایع خیلی جدید است. به بیان ساده‌تر آخرین تولید جدید محصولات آرایشی است. سایه‌های مایع در مقابل سایه‌های کرمی، خیره‌کننده‌تر و جذاب‌تر هستند. همچنین به طور چشم‌گیری، نسبت به سایه‌های پودری شلختگی و نسبت به لوازم آرایشی براق مخصوص چشم، چسبندگی کم‌تری دارند. با این حال، هنوز خیلی از مردم سوالات زیادی درباره‌ی طریقه‌ی مالیدن سایه‌ چشم مایع دارند. سوالاتی از این قبیل: چطوری بدون این که کامل سایه پاک شود، آن را محو کنیم؟ چطوری از چروک شدن پلک جلوگیری کنیم؟ برای این که به سوالاتمان پاسخ بدهیم و بقیه‌ی ابهامات را رفع کنیم، از اندرو سوتوموار، آرایشگر مخصوص برندگان جایزه‌ی امی و متخصص مد و زیبایی بیلی جین سوال می‌کنیم. مقاله‌ی زیر را بخوانید تا طریقه‌ی استفاده از سایه مایع را یاد بگیرید و اگر در استفاده از آن اشتباهاتی داشتید، برطرف کنید.

1. سایه مایع را با پرایمر اشتباه نگیرید: قطعا هنگامی که از سایه مایع استفاده می‌کنید پرایمر نمی‌زنید چون سایه‌ی مایع مانند سایه‌های معمولی شلختگی و کثیفی ندارد. به قول جین بیشتر سایه‌های مایع، برای ماندگاری زمان خاصی دارند که از قبل تعیین شده است. او نیز می‌گوید برای این که مطمئن شویم مواد آرایشی که می‌زنیم، ثابت بمانند، ترجیح می‌دهم با براش گرد حجیم، به آرامی یک لایه کمی از پرایمر سایه روی پلکم بزنم. سوتوموار همچنین می‌گوید اگر روی پلک چشمتان لکه‌های تیره یا قرمز دارید که می‌خواهید بپوشانید، از یک لایه‌ی نازک پرایمر استفاده کنید. برای این کار پرایمر خوبی انتخاب کنید تا وقتی پلک‌تان را برای یک روز کامل میخواهید آرایش کنید، چروک نشود.

2. یکباره حجم زیادی از مواد را روی پلکتان خالی نکنید: هیچ چیز بدتر از آن نیست که سایه چشم مایع را یکباره روی پلکتان خالی کنید. خوشبختانه سوتوموار در این باره هم توصیه‌ای دارد: اول کمی از مواد را بزنید و تست کنید. اگر خواستید بیشتر جلوه کند یک لایه دیگر هم بزنید. پس اگر دوست دارید که سایه چشمتان زیبا شود یک دفعه‌ای مقدار زیادی از آن را نزنید تا کثیف کاری به بار نیاورد. به قول جین، اشتباه دیگری از این دست، زدن لایه دوم در حالی است که لایه‌ی اولی هنوز خشک نشده باشد. او پیشنهاد می‌کند اجازه دهید لایه اول کامل خشک شود و سپس لایه‌ی دوم را برای افزایش حجم سایه بزنید.

3. نباید محو کنید: کار آسانی است، فقط فکر نکنید که باید سایه‌های چشم مایع را مانند سایه‌های پودری محو ‌کرد. چرا که ترکیباتشان کاملا متفاوت است. اما حقیقت این است که بیشتر از آنچه فکرش را بکنید به هم شباهت دارند. جین میگوید بهترین راه برای محو کردن سایه به وسیله‌ی یک براش گرد حجیم است. این براش به شما کمک می‌کند که حجم سایه را با پخش کردن، کم کنید.

4. از وسایل آرایشی به غلط استفاده نکنید: درست است که همه‌ی ما موقع سایه زدن وسوسه می‌شویم که از انگشتانمان استفاده کنیم، اما برای نتیجه‌ی ایده‌آل بهتر است با یک براش حجیم این کار را انجام دهید. یک براش گرد حجیم که از فیبر پلاستیکی ساخته شده باشد، بهترین گزینه است. چرا که با یک حرکت دایره‌ای می‌توانید خیلی آرام به پلک سایه بمالید. برخلاف براش ساخته شده از موی حیوانات که به مرور زمان زبر و خشک می‌شود، براش‌های پلاستیکی همیشه نرم و خوب باقی می‌مانند. او توصیه می‌کند براش خوبی انتخاب کنید که علاوه بر ویژگی‌های بالا، هم مواد مایع را به خوبی محو می‌کند و هم پوست را اذیت نکند. سایه‌ی مایع را نیز می‌توانید با براش مخصوص خودش ( اپلیکاتور) بزنید. جین می‌گوید براشِ مخصوص خودش به بهترین نحو سایه را پخش می‌کند و پوشش کاملی به شما میدهد.

بیشتر بخوانید: چگونه از سایه چشم قرمز ماهرانه استفاده کنید 

نظر دهید

      پاسخ دهید