با رعایت چند نکته ساده در روز عروسیتان بدرخشید!

یکی از مهمترین روزهای زندگی خانم‌ها، روز عروسی می‌باشد که بیشتر از هر زمان دیگر مورد توجه قرار می‌گیرند در نتیجه باید تمام تلاش خود را برای هر چه بهتر به نظر رسیدن خود بکنند. در این مقاله ما قصد داریم نکات آرایشی مربوط به آرایش عروس را بررسی کنیم.

1. اهمیت پوست عروس: نداشتن پوست شاداب و زیبا در روز عروسی،همه زحمات شما را از بین می‌برد پس برای داشتن پوست شفاف سعی کنید خواب کافی در چند روز قبل از عروسی داشته باشید.از نکات دیگر که باید رعایت کنید نوشیدن آب به اندازه کافی می‌باشد.خوردن میوه و سبزیجات را فراموش نکنید.بهتر است یک ماه قبل از عروسی به یک مشاوره پوست و زیبایی بروید تا از خدمات لایه‌برداری و استفاده از ماسک‌های مناسب بهره ببرید.

2. تمرکز روی چشم یا لب نه هر دو: همواره باید این نکته آرایشی مهم را در نظر بگیرید که در آرایش و میکاپ صورت یا روی لب‌ها تمرکز داشته باشید یا روی چشمانتان.اگر می‌خواهید مرکز توجه روی چشم‌های شما باشد پس از یک رژ‌لب ملایم استفاده کنید.

3. زیرسازی را فراموش نکنید: قبل از شروع میکاپ و آرایش اصلی قطعا بهتر است برای پوشاندن لکه‌ها،جای زخم و جوش و ایرادهای صورت ازپرایمر و فاندیشن مناسب استفاده کنید.این امر به جلوگیری از پخش شدن سایه نیز کمک می‌کند.

4. لایه برداری لب: شاید دیده باشید که گاها لب‌ها پوسته پوسته می‌شود که این مشکل باعث ایجاد یک جلوه زشتی برای عروس می‌‌شود.برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن لب‌ها تنها کافیست چند روز قبل از عروسی از وازلین استفاده کنید به این شکل که لب‌های خود را با وازلین چرب نموده و یک لایه برداری عالی روی لب‌های خود داشته باشید.بهتر است رژلبی که در میکاپ خود استفاده کرده‌اید را در روز عروسی برای تمدید آرایش خود همراه داشته باشید.

5. لایه برداری صورت: لایه برداری صورت و استفاده از ماسک‌های طبیعی یکی از مهمترین کارهایی است که قبل از عروسی باید انجام دهید.لایه بردارهای طبیعی مختلفی وجود دارد که می‌توانید در مقالات مربوط به درمان‌های خانگی در استایلی آن‌ها را بیابید

6. سفید بودن دندان‌ها: زیبایی مضاعف یک عروس در لبخند زیبای او می‌باشد که لازمه این امر داشتن دندان‌های سفید می‌باشد.برای این کار یک راهکار مناسب وجود دارد و آن جرم‌گیری دندان‌ها می‌باشد.داروهایی برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد که از آن‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید.

میکاپ عروس

7. تست میکاپ عروسی از قبل: شما می‌توانید یک ماه قبل از عروسی نزد میکاپ آرتیست خود بروید و جزئیات آرایشی را که می‌خواهید روی صورتتان پیاده شود را به او بدهید و از او بخواهید آن آرایش را روی صورت شما پیاده‌سازی کند.این کار به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید در آرایش اصلی روز عروسی نقاط ضعف خود را بهتر بپوشانید.

8. در روز تست میکاپ لباس سفید بپوشید: یک از نکات مهم یک میکاپ این است که با رنگ و نوع لباس شما هارمونی داشته باشد که با استفاده از این راهکاری که ارائه شد می‌توانید در روز عروسی یک آرایش هماهنگ با لباس خود را داشته باشید.

9. داشتن ابروهای زیبا و طبیعی: برای داشتن ابروهایی زیبا در روز عروسی بهتر است از چند ماه قبل از عروسی به فکر باشید.این چند ماه، زمان مناسبی برای این است که جاهای خالی ابروهایتان را با استفاده از روغن‌های طبیعی پر کنید تا در روز عروس بتوانید ابروهای طبیعی و پری داشته باشید.

10. داشتن میکاپ آرتیست مخصوص: یکی از مشکلاتی که بعضا پیش می‌آید این است که در روز عروسی آرایش برخی از میهمانان نیز شبیه آرایش عروس می‌باشد.این به خاطر این است که هم عروس خانم و هم برخی میهمانان برای میکاپ خود یک آرایشگاه را انتخاب کرده‌اند.عروس خانم باید برای جلوگیری از این اتفاق دقت کند که آرایشگر خود را با دیگران به اشتراک نگذارد.

11. خودداری از آرایش خیلی مات: آرایش خیلی مات با رنگ لباس عروس که سفید است ظاهری رنگ پریده به شما می‌دهد.بهتر است میکاپی را انتخاب کنید که رنگ پریدگی و خستگی را از چهره شما دور کند و متفاوت با روزهای عادی شما باشد.

12. استفاده از میکاپ‌های جدید و به روز: همانطور که گفتیم شما در روز تست میکاپ خود می‌توانید آرایشی که دوست دارید را به عنوان تست آرایش روز عروسی انتخاب کنید.توصیه می‌شود با کمی ریسک یک مدل میکاپ جدید انتخاب کنید.

13. استفاده از مژه مصنوعی که طبیعی به نظر برسد: قطعا برای زیبایی بیشتر چشم‌ها میکاپ آرتیست شما از مژه مصنوعی استفاده می‌کند .انتخاب یک مژه مصنوعی که طبیعی به نظر برسد و به چشمان شما جلوه زیبایی بدهد از کارهایی است که می‌توانید پیش از آرایش اصلی روز عروسی برای آن وقت گذاشته و یک مژه مصنوعی مناسب پیدا کنید.

14. لوازم آرایشی مخصوص خودتان را داشته باشید: یکی از کارهای جالبی که می‌توانید پیش از آرایش روز عروسی انجام دهید خرید لوازم آرایشی مرغوب و با کیفیت است.در این صورت می‌توانید از میکاپ آرتیست خود بخواهید که از این لوازم برای آرایش شما استفاده کند تا نتیجه بهتری بگیرید.

15. تست آرایش در نورهای متفاوت: بهتر است روزی که برای تست آٰرایش می‌روید آرایش خود را در نورهای مختلف حاصل از لامپ و آفتاب چک کنید تا از این بابت که در موقعیت‌های مختلف آرایش شما مشکلی ندارد خیالتان راحت شود.

16. خودداری از آرایش زیاد و خیلی غلیظ: آرایش خیلی غلیظ برای عکاسی مناسب نیست چون جلوه زیبایی زیر نور فلش دوریین ندارد.بهترین آرایش، آرایشی است که نه بیش از حد مات و نه بیش از حد غلیظ باشد.

میکاپ عروس

17. استفاده از کرم پودر مناسب رنگ پوست صورت و بدن: سعی کنید از کرم پودری استفاده کنید که علاوه بر اینکه مناسب رنگ پوست صورت شما می‌باشد با رنگ پوست بدن شما تضاد ایجاد نکند برای این کار حتما کرم پودر را روی پوست بدنتان نیز آزمایش کنید و در صورتی رنگی غیر طبیعی ایجاد کرد از کرم پودر دیگری استفاده کنید.

18. از سایه‌های تیره بپرهیزید: سایه‌های تیره حالت طبیعی چشمان شما را از بین می‌برد و از جذابیت چشمان شما می‌کاهد.پس سعی کنید در بخش میکاپ چشم از سایه‌های تیره استفاده نکنید.

19. از رژلب‌های تیره در آرایش لب‌ها استفاده کنید: اگر جزء آن افراد هستید که معمولا از رژهای بی‌رنگ و مات استفاده می‌کنند برای آرایش عروسی خود بهتر است از یک رژلب جیغ و تیره‌تر استفاده کنید.این کار هم باعث جذابیت بیشتر چشم‌های شما می‌شود و هم چهره‌ای متفاوت از شما ایجاد می‌کند

20. لوازم آرایشی استفاده کنید که مرطوب‌کننده دارند: استفاده از لوازم آرایشی خیلی مات باعث خشکی بیش از حد پوست می‌شود و استفاده از لوازم آرایشی خیلی براق هم روی پوست دوام زیادی نخواهند داشت اما بهترین گزینه استفاده از لوازم آرایشی هستند که حاوی مرطوب کننده باشند.

بیشتر بخوانید: آموزش گریم عروس و ابزارهای مورد نیاز آن 

نظر دهید

      پاسخ دهید