با روش‌های فر موقت مو آشنا شوید!

بسیاری از افرادی که موهای لخت و صافی دارند خواهان یکبار فر شدن موهایشان هستند و دوست دارند موهای فر را نیز تجربه کنند. فر کردن بدلیل حجم زیبایی که به موهای فرد می‌دهد همیشه یک زیبایی حتی در مهمانی‌ها محسوب می‌شود. ابزارهایی هستند که باعث می‌شوند برای یک یا چند روز موهای فر جذابی داشته باشید که دائمی نیستند و با حمام رفتن از بین می‌روند ولی دسته‌ای دیگر وجود دارد که باعث می‌شود موهای فر ماه‌ها حالت خود را حفظ کند که در این موارد باید به یک آرایشگاه ارائه خدمات فر مو بروید و از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید چرا که این کار مستلزم استفاده از مواد و مهارت کار با آن می‌باشد در صورت عدم آگاهی از انتخاب فرد ماهر و عدم مراقبت‌های کافی از موها ممکن است آن را از دست بدهید. در این مقاله با انواع روش‌هایی که می‌توانید موهای فر و زیبا داشته باشید آشنا می‌شوید.

انواع روش‌های فر مو به صورت موقت

در روش فر کردن به شکل موقت به دو صورت امکان‌پذیر است:

فر کردن مو با ابزارهای حرارتی

در اینجا روش‌های فر کردن مو با استفاده از ابزارهای حرارتی توضیح داده می‌شود که چگونه موهای زیبایی می‌توانید داشته باشید. نکته‌ای که باید هنگام استفاده از روش‌های زیر به آن توجه کنید این است که حتما قبل از استفاده از این ابزارها از سرم‌های محافظت مو برای موهایتان استفاده کنید. بهتر است هفتگی یکبار از این روش‌ها استفاده کنید زیرا موها در برابر حرارت ممکن است واکنش نشان دهد و مقاومت خود را از دست بدهند یا موهایتان موخره بگیرد.

 بیشتر بخوانید: ۵ ترفند ساده برای حجیم کردن موهای نازک شده! 

۱-بیگودی‌های الکتریکی

بیگودی‌های موجود در بازار که به شکل لوله‌های پلاستیکی هستند و با بخار آب عمل می‌کنند. روش انجام این کار به این شکل است که ابتدا باید موهای خود را شانه سپس موهایتان را تقسیم بندی کنید و هر دسته را جداگانه با بیگودی بپیچید این کار باعث می‌شود توسط بخاری که در مخزن آب موجود است موهایتان فرم خاصی به خود بگیرد.

بیگودی برقی

۲-اتوی مو

شاید خیلی به این نکته درباره اتوی مو توجه نکرده باشید که اتوی مو مخصوص موهای صاف است در اینجا باید بگویم که از اتوی مو بعنوان فر کننده‌ی مو نیز استفاده می‌شود. نحوه‌ی انجام کار به این شکل است که ابتدا موهایتان را دسته‌بندی کنید و برای هر دسته باید اتو را باز نگه دارید و موهایتان را یک دور، دور دستگاه قرار بپیچید و آن را تا امتداد موها به سمت پایین بکشید هنگامی که اتوی گرم شد آن را رها کنید، می‌بینید که موهایتان به زیبایی فر شده است.

اتو مو

۳-دیسپانسر سشوار

دیسپانسر یه ابزاری است که هنگام خرید سشوار در جعبه‌ی آن موجود است شاید به کاربرد آن تا به حال پی نبرده بودید. از این ابزار برای فر کردن موهایتان می‌توانید استفاده کنید. نحوه‌ی کار به این صورت است که موهایتان باید نم‌دار باشد پس از آن به موهایتان اسپری یا ژل‌های حالت دهنده مو بزنید و موهایتان را داخل دیسپانسر قرار دهید و حالت دورانی آن را روی سرتان بچرخانید. در آخر برای حفظ فر به موهایتان تافت بزنید.

سشوار

۴-بابلیس

از راحت‌ترین و در عین حال بهترین روش فر کردن به صورت موقت می‌توان به بابلیس اشاره کرد و در بین خانم‌ها بسیار پرطرفدار است. در فروشگاه‌های لوازم آرایشی انواع بابلیس‌ها با مدل‌های مختلف از نظر سایز و برند موجود می‌باشد که باید بر حسب نیازتان بر اساس نوع مویتان آن‌ را انتخاب کنید. روش فر کردن مو با بلیس به این صورت است که ابتدا اجازه بدهید که دستگاه‌تان گرم شود سپس موها را به دور دستگاه بپیچید و پس از چند ثانیه آن را رها کنید و برای حفظ فر از تافت بر روی موهایتان استفاده کنید.

بابلیس

فر کردن مو بدون وجود حرارت

همانطور که از عنوانش مشخص است برای فر کردن موها از ابزارهای حرارتی استفاده نمی‌شود. اگر جزو آن دسته از افراد هستید که نمی‌خواهید موهایتان آسیب ببیند بهتر است از این روش استفاده کنید. این روش را باید در حمام و بلافاصه پس از آن انجام دهید. روش انجام این‌ کار به این صورت است که:

  1. موهایتان را با شامپو بشویید و پس از آن از نرم کننده استفاده کنید.
  2.  پس از چند دقیقه آن را آب‌کشی کنید.
  3. آب موهایتان را با حوله بگیرید ولی اجازه ندهید که کامل خشک شود.
  4. مقداری فوم یا موس‌ را به موهایتان بمالید و هر قسمت از موهایتان در مشت دستتان قرار دهید آن را جمع کنید و رها کنید. هنگامی کهد مو خشک شد فرهای زیبایی به موهایتان می‌دهد.

نظر دهید

      پاسخ دهید