Uncategorized · آوریل 17, 2024 0

تحقیق بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتار

تحقیق بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتار

دانلود تحقیق بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتار

34دانلودتحقیق:بررسیفیزیولوژیوفیزیکگفتار34 دانلود تحقیق: بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتاردانلودمقالهرایگان

——-

تحقیق بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتار

تحقیق بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتار

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 9
حجم فایل: 10
قیمت: 28608 تومان

بخشی از متن:

تحقیق بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتار

فیزیولوژی (به فرانسوی: Physiologie ) یا کاراندام شناسی یا تن کردشناسی دانش عملکرد سامانه های زنده است و یکی از شاخه های زیست شناسی است که به مطالعه اعمال حیاتی موجود زنده، اندام ها، بافت ها، سلول و عناصر آن می پردازد.

فرمت فایل: ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 9

فهرست:

فرکانس

فیزیک(فیزیولوژی) گفتار

زنجیره گفتار

فرکانس

هوا دارای خاصیت ارتجاعی می باشد هنگامی که یک لایه از مولکولهای هوا به جلو رانده می شود، این لایه به نوبه خود لایه دیگری را به جلو می راند و خود به حال اول بر می گردد. لایه جدیدی نیز لایه دیگری را به جلو می راند و به همین ترتیب این عمل بارها و بارها تکرار می گردد تا انرژی به پایان برسد. این جابجایی مولکولها اگر بیش از 16 مرتبه در ثانیه تکرار می گردد صدا بوجود می اید. هر رفت و برگشت لایه هوا یک سیکل نام دارد و تعداد سیکل در ثانیه تواتر یا بسامد یا فرکانس نامیده می شود.

 

فیزیک(فیزیولوژی) گفتار

عموما برای ما بصورت نوعی فعالیت یک پارچه ظاهر می شود اما این تبدیلهای پیاپی از مرحله ای به مرحله دیگر که در پیامی گفتاری پیش می اید در حقیقت طبیعت اساسی گفتار را که رشته ای از تغییرات است تشکیل می دهد. لکن علیرغم این پیچیدگی ما قادریم در بیشتر اوقات با یکدیگر به راحتی ارتباط برقرار کنیم . این بدان معناست که میان تمام صورتهای مختلف یک پیام ، شامل واحدهای زبانی ، ضربانهای عصبی ، حرکت اندامها و امواج صوتی تقارن همه جانبه و منظم یا ارتباط درونی برقرار است .بطوری که اطلاع یا پیام اصلی وقتی از گوینده به شنونده می رسد از بین نمی رود . پایه این اطلاع بنیادی دستگاه زبانی است که برای طرفین یعنی گوینده و شنونده شناخته شده است . دستگاه زبانی دقیقا مشخص می کند که چه صداهایی باید از یکدیگر متمایز شوند ، چه اهنگ گفتار یا الگوی وزنی باید بکار گرفته شود و مکانیسم دستگاه تولید صدا چگونه هدایت می شود تا این رشته عملیات تفاوتهایی در امواج صوتی حاصل گردد و این تفاوتها بعدا از طریق گوش شنونده دریافت شود و ماده اصلی را برای باز سازی و درک پیام بوجود اورد .تحقیق درباره گفتار قبل از هر چیز بررسی روابط و همبستگی های بین شکل های مختلف یک پیام گفتاری را الزام اور می کند و از انجا که تبدیلها از ماده ای به ماده دیگر رخ می دهد، بنابراین هر سطحی از فعالیتهای گفتاری شیوه بررسی خاص خود را می طلبد بخش زبانی گفتار با وابستگی اش به حافظه و فعل و انفعالات ذهنی در حقیقت احتیاج به یک بررسی روانشناختی دارد ، بررسی اعمال سلسله اعصاب و عضلات مساله ای فیزیولوژیکی است و بالاخره تولید و انتقال امواج صوتی در قلمرو علم فیزیک قرار می گیرد .

دانلود فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

برای مشاهده توضیحات فایل  تحقیق بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتار  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت تحقیق بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتار روی دکمه زیر کلیک نمائید

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود تحقیق بررسی فیزیولوژی و فیزیک گفتار