حقایقی که عطر درباره شخصیتتان فاش می‌کند

پنجره واقعی روح شما، رایحه عطر دلخواهتان است. اطلاعات جالبی در رابطه با انتخاب عطر و شخصیت شما وجود دارد. دانشمندان در سال‌ها اخیر تحقیقاتی روی اشخاص مختلف در این زمینه انجام داده‌اند و به نتایج موثق و جالبی دست پیدا کرده‌اند. با استفاده از نتایج این تحقیقات که پایین‌تر در اختیارتان می‌گذاریم، شما می‌توانید شخصیت کسانی که دوست دارید را خیلی بهتر بشناسید. برای مثال هنگامی که برای اولین بار شخصی را می‌بینید، می‌توانید بلافاصله بعد از حس کردن بوی عطر او چیزهایی در مورد شخصیتش بفهمید. معمولاً افراد در اولین برخورد شخصیت واقعی خود را نشان نمی‌دهند و به بهترین حالت ممکن رفتار می‌کنند تا نقاط ضعف خود را مخفی کنند. اما اینگونه شما می‌توانید بلافاصله بهتر  متوجه شخصیت واقعی طرف مقابل خود شوید. در اینجا رایج‌ترین رایحه عطرها و ارتباطشان با شخصیت افراد آورده شده است.

طرفدران رایحه مرکبات، مدیر هستند

آیا شما همیشه کسی هستید که مسئولیت‌های گروه را به عهده می‌گیرید؟ آیا دوستان و خانواده، از شما به عنوان شخصی آلفا یاد می‌کنند؟ اگر اینگونه است تضمین می‌کنیم که شما به عطرهایی بر پایه مرکبات جذب می‌شوید. افرادی که به این نوع رایحه علاقه دارند شخصیتی قدرتمند، بلندپرواز و مدیر دارند. دیگران ممکن است آنها را به عنوان شخصی سلطه‌جو و پرخاشگر ببینند. اما نگران نباشید هیچ خجالتی ندارد اگر در محیط کار خود یا زندگی عاشقانه خود سلطه‌جو باشید. فقط یادتان باشد که اگر نتوانستید راه مدیر و رهبر بودن خود را پیدا کنید، بدخلق نشوید.

طرفدران رایحه گل رز، محتاط هستند

این افراد درونگرا و نسبت به نیازهای اطرفیان بسیار حساس هستند. آنها تمایل دارند که همه گزینه‌ها را قبل از تصمیم گرفتن بسنجند. از آنجایی که به صورت ذاتی محتاط و باملاحظه هستند، هرگز برای کنترل کردن احساساتشان مشکل ندارند. شما به بدون عجله به تصمیمات خود فکر می‌کنید و نتایج آن را در نظر می‌گیرید و به راحتی و سریع به دنبال عملی کردن تصمیمات خود نمی‌روید. دیگران معمولاً خاطراتی خجالت آور در گذشته دارند که ترجیح می‌دهند آن را فراموش و از ذهن خود پاک کنند اما شما یا اصلاً از این خاطرات ندارید یا تعداد آنها بسیار کم است. علاقه شما به رایحه رز در تمام کارهای روزانه‌تان آشکار است زیرا قبل از انجام هرکاری ابتدا فکر می‌کنید.

طرفدران رایحه اسطوخودوس، دوستان خوبی هستند

اگر از عطرهایی بر پایه رایحه لاوندر استفاده می‌کنید، ما پیش‌بینی می‌کنیم که روابط دوستانه شما زیاد و خیلی صمیمانه است. دیگران در کنار شما احساس راحتی می‌کنند و به همین دلیل است که به راحتی با هرکسی کنار می‌آیید. افرادی که رایحه اسطوخودوس را ترجیح می‌دهند معمولاً از نظر جنسی محتاط اما کنجکاو هستند. آنها برای روابط دوستانه ارزش قائلند و تمایل به کار گروهی دارند. تفکرات آنها نیز عمیق دارند. هنگامی که پای دوستانتان وسط می‌آید شما همان کسی هستید که هیچوقت فرصت سورپرایز کردن آنها را در روز تولدشان از دست نمی‌دهید. همیشه می‌توان به عنوان شخصی روی شما حساب کرد که از کارهای خود می‌زنید تا در روزهای سخت کنار دوست خود باشد و او را سرحال بیاورد. اینها چیزهایی هستند که رایحه مورد علاقه شما از شخصیتتان فاش می‌کند. ‎

طرفدران رایحه وانیل، افراد ملایمی نیستند

به احتمال زیاد شما فکر می‌کنید که کسانی که به رایحه وانیل علاقه دارند، افرادی آرام و نجیب هستند و شخصیتی ملایم دارند اما یافته‌های دانشمندان کاملاً مخالف این تفکر است. کسانی که رایحه وانیل را دوست دارند سرزنده، پرانرژی و عاشق مهمانی هستند، شخصیت آنها هرچیزی جز آرام است. شخصیت آنها دقیقاً مخالف چیزی است که فکر می‌کنید زیرا آنها عاشق خوشگذرانی هستند. اگر شما از عطرهایی گرم با رایحه وانیل استفاده می‌کنید، به خوبی می‌دانید که چگونه مهمانی برگذار کنید. شما عاشق رقصیدن، خوشگذرانی، دیدن افراد جدید و ارتباط برقرار کردن در جمع‌های شلوغ هستید. گذراندن آخر هفته در خانه با شخصیت شما سازگار نیست زیرا ترجیح می‌دهید روزهای تعطیل خود را در مکان‌هایی شلوغ سپری کنید.

طرفدران رایحه چوب صندل، کمال‌گرا هستند

اگر رایحه چوب شما را جذب می‌کند، می‌دانیم که شما کاملاً شخصی کمال‌گرا هستید. شما بزرگترین منتقد زندگیتان هستید. با اینکه خیلی به خود سخت می‌گیرید اما همین ویژگی است که شما را به جایگاهی که اکنون در آن قرار دارید، رسانده است. این ویژگی نیز به شما کمک می‌کند تا در محیط‌های آکادمیک، ورزشی و کاری عالی عمل کنید. علاقه‌مندان به رایحه چوب تمایل دارند تا انتظارات بالایی از خودشان و دیگران داشته باشند. آنها خیلی از خود انتقاد می‌کنند و لمس فیزیکی برایشان توهین‌آمیز است و می‌توان از حرف‌های دیگران برداشت اشتباه کنند. به توصیه ما گوش کنید و کمی ریلکس کنید! هیچکس آنقدری که فکر می‌کنید به شما سخت نمی‌گیرد. همچنین استانداردهایتان برای موفقیت خیلی دست نیافتنی هستند پس چند دقیقه وقت بگذارید و از خودتان برای تمام دست‌آوردهایتان قدردانی کنید.

طرفدران رایحه میوه، بدخلق هستند

ما فکر می‌کردیم افرادی که از عطرهای میوه‌ای استفاده می‌کنند مانند بوی توت‌فرنگی روی گردنشان شخصیت شیرینی دارند اما ظاهراً اشتباه می‌کردیم. آنها بیشتر تحریک‌پذیر، کج‌خلق و بدبین هستند. اگر شما هر رایحه‌ای که شامل بوی انواع توت، سیب یا میوه‌های گرمسیری است را دوست دارید، بهتر است که کمی روی شخصیت خود کار کنید. شما تمایل دارید تا همیشه نیمه خالی لیوان را ببینید، همچنین شما اهل کنایه زدن هستید و به راحتی از دیگران می‌رنجید. تا وقتی که این حس شوخ‌طبعی برای کنایه زدن از نظرتان سرگرم‌کننده است، واقعاً اطرافیانتان را کلافه می‌کنید. اگر برای تغییر شخصیت خود و درست کردن ویژگی‌های بد خود تلاش نکنید، چیزی طول نمی‌کشد که کاملاً تنها می‌شوید. این عادات روزانه نیز شما در خطر افسردگی قرار می‌دهد.

طراحان لباس هیچگاه نمی‌توانند رایحه نارگیل را کنار بگذارند

شما علاقه‌مندان به رایحه نارگیل را بلافاصله بعد از دیدنشان می‌توانید تشخیص دهید زیرا آنها بسیار به مد، لباس و ظاهرشان اهمیت می‌دهند. کمد لباس آنها بی‌نقص و به اندازه جواهر گران است. آنها رهبرانی توانا هستند که می‌تواند مسئولیت شرایط را بپذیرند. آنها همچنین نسبت به انتقاد حساس هستند. علاقه‌مندان به رایحه نارگیل از چیزهای فاخر در زندگی لذت می‌برند که به این معنی است که کمد آنها پر از لباس‌های برند گران قیمت و الماس‌های قیمتی است. شما توجه‌ها را به خود جلب می‌کنید و تصمیم گرفتن از طرف دیگران برای شما لذت‌بخش است. دیگران معمولاً به بصیرت و سلیقه شما اعتماد دارند بنابرین شما همیشه هر حرکت خود را تحسین می‌کنید.

طرفدران رایحه کتان، چالش پذیرند

اگر عطر شما بوی لباس تازه شسته شده می‌دهد، شما کسی هستید که تنها برای خوشگذرانی در مسابقه دو شرکت می‌کنید. دیگران تعجب می‌کنند از اینکه شما همیشه در حال یاد گرفتن چیزی عجیب هستید اما شما نمی‌توانید از محک زدن توانایی‌های فیزیکی و ذهنی خود دست بکشید. شما از شکستن محدودیت‌های خود لذت می‌برید و شخصیت «همه چیز با تلاش کردن امکان‌پذیر است» را دارید. طرفدران رایحه کتان عملگرا هستند و از چالش‌های فیزیکی و ذهنی لذت می‌برند. آنها با اعتماد به نفس، با درک، هدف‌گرا و مسلط بر خود هستند. شما می‌دانید که زمان به سرعت در حرکت است. به شدت در بازی و بحث اهل رقابت هستید و همیشه برای خودتان اهداف سخت تعیین می‌کنید.

طرفدران رایحه گل یاسمن، شخصیتی با ثباتی دارند

آیا تا به حال کسی شما را به عنوان شخصی باثبات توصیف کرده است؟ آیا شما همیشه مطابق برنامه عمل می‌کنید؟ اگر این ویژگی‌ها برایتان آشنا است، ما فکر می‌کنیم که شما رایحه گل یاسمن را دوست دارید. علاقه‌مندان به رایحه گل یاسمن باثبات و قابل اعتماد هستند. آنها از روابط امن و مطمئن لذت می‌برند. آنها بیشتر پیرو هستند تا رهبر. همچنین معمولاً بازیکن یک تیم هستند و دیگران را خوشحال می‌کنند. شما ترجیح می‌دهید که در روابط طولانی مدت و امن باشید و درگیر قرارهای مکرر پیش‌بینی نشده و ناامید کننده نشوید. حضور شما در زندگی دیگران گذرا نیست و روابط دوستانه خود را برای دهه‌ها نگه می‌دارید، همیشه با دوست خود در تماس هستید و فاصله مکانی برای شما اهمیت چندانی دارد.

طرفدران رایحه گل یاس، پرانرژی هستند

طرفداران رایحه گل یاس شخصیتی مانند طرفدارن رایحه وانیل دارند اما آنها همیشه علاقه‌دارند تا حرکت رو به جلو داشته باشند. همچنین به دنبال نوآوری هستند و از ماجراجویی‌های جدید و مهیج لذت می‌برند. آنها پرانرژی هستند و می‌توان از آنها به عنوان فردی که در مهمانی‌ها خوش می‌گذراند یاد کرد. شما دوست دارید تمام شب را تا طلوع خورشید بیرون از خانه بمانید و از جاهای غیرقابل پیش‌بینی سر در بیاورید. قطعاً رقصیدن را دوست دارید و اهمیت نمی‌دهید که دیگران در مورد شما یا لباس پوشیدنتان چه فکری می‌کنند. شما بر این باور هستید که زندگی ارزش زندگی کردن را دارد به همین دلیل حتی یک دقیقه از زندگی خود را با کسالت هدر نمی‌دهید. به راحتی می‌توان در لحظه زندگی کردن یکی از ویژگی‌های اصلی شخصی شماست.

طرفدران رایحه عسل، همیشه شاد هستند

آیا افرادی را که به معنای واقعی شاد هستند اطراف خود دارید؟ آنها همان کسانی هستند که عاشق رایحه عسل هستند. طرفداران این رایحه هر چه پیش بیاید خوشحالشان می‌کند، راحت برای خود گوشه‌ای لَم می‌دهند و هرگز دنبال درگیرهای احساسی نیستند. آنها افراد شاد گروه هستند که به سادگی فقط می‌خواهند خوشحال باشند و از ناراحتی دوری کنند. هنگامی که با این افراد وقت می‌گذرانید، احساس خوب و مثبتی دارید. طرفداران رایحه عسل همدم، آسان‌گیر و انعظاف‌پذیر هستند.

بیشتر بخوانید: فوت و فن خرید یک عطر خوب

نظر دهید

      پاسخ دهید