خشکی پوست در زمستان اتفاق شایعی است که باعث اذیت و آزار خیلی از ما می‌شود، گاهی آنقدر این قضیه طولانی می‌شود و علائم عجیبی پیدا می‌کند که باعث می‌شود نگران شویم و فکر کنیم اتفاق وحشتناکی برایمان افتاده است.  به همین دلیل و برای اینکه بی خودی نگران نشویم، شناسایی و تشخیص علائم نیاز به کمی دقت دارد تا با مشکلات دیگری اشتباه گرفته نشود. برای اینکه متوجه شوید زمستان با پوستتان چه می‌کند و به چه زبانی با شما صحبت خواهد کرد، علائم زیر را مد نظر داشته باشید و در صورتی که دیدید دچارشان شده‌اید فوری دست به کار شوید و برای برطرف کردنشان اقدام کنید. این مطلب نمونه‌هایی از محصولاتی را که می‌توانند به شما کمک کنند، در خودش دارد.

خشکی پوست و روغنی شدن آن

یکی از اتفاقاتی که برای پوست خشک می‌افتد، روغنی شدنش است. در چنین وضعیتی پوست چرب و براق می‌شود. یکی از دلایل بزرگ شدن منافذ پوست هم همین مسئله است، همچنین در چنین وضعیتی ممکن است پوست طوری چرب شود که با خودتان بگویید مشکل هورمونی پیدا کرده‌اید و یا جنس پوستتان به صورت ناگهانی عوض شده است  اما در حقیقت مشکل از جای دیگری است. پوستی که خشک شود و رطوبتش را از دست دهد، برای محافظت کردن از خودش شروع به تولید چربی می‌کند. اولین نتیجه، ظاهر براق آن است و بعد هم ممکن است جوش بزند. بنابراین اگر قبلا حال پوستتان خوب بوده و با شروع زمستان بد‌حال شده احتمال دارد که نیاز به رطوبت رسانی داشته باشد. می‌توانید برای حل این مشکل از کرم‌های آبرسان یا مرطوب کننده کمک بگیرید. برای نمونه نیوا کرمی دارد که مخصوص پوست نرمال تا مختلط است و می‌تواند رطوبت لازم برای صورت را تهیه کنید.

nivea-2

مشاهده و خرید این محصول

مشاهده و خرید این محصول

کش آمدن بعد از شست و شو

اول از همه به خاطر داشته باشید که بعد از آرایش کردن و حتی بیرون رفتن و در معرض هوای آلوده قرار گرفتن حتما باید پوستتان را بشویید. ممکن است لحظات اولی که پوستتان را می‌شویید مشکلی وجود نداشته باشد، اما اگر چند دقیقه گذشت و متوجه شدید پوستتان کش می‌آید و خشک شده، باز هم دچار خشکی زمستانه شده‌اید. برای برطرف کردن این مشکل لازم است اول از همه شوینده‌تان را بررسی کنید، استفاده از صابون را کنار بگذارید و تونر، ژل . پن شوینده را جایگزین کنید. بعد هم سراغ یک کرم مرطوب کننده‌ی مخصوص پوست خشک بروید. برندهای فیتومر Phytomer و نیوا Nivea هر دو محصولات خوبی برای مرطوب نگه داشتن پوست دارند که مانع از خشکی آن می‌شود.

خشکی پوست در زمستان و راه درمان آن

مشاهده و خرید این محصول

مشاهده و خرید این محصول

کدر شدن و تیرگی

لایه برداری برای پوست واجب است و باید هرازگاهی انجام شود. اگر به تازگی احساس می‌کنید پوستتان کدر شده و پوسته‌های ریزی هم دارد باید بدانید که احتمالا دچار خشکی پوست زمستانه شده‌اید و وقت لایه برداری رسیده است. تیرگی پوست به زبان خودش به ما می‌گوید سلول‌های مرده زیاد شده‌اند و وقتش رسیده که برداشته شوند و بریزند. ضمن اینکه لایه برداری باعث می‌شود کرم‌های مرطوب کننده بهتر بتوانند به سلول‌ها برسند. برای لایه برداری اول مطمئن شوید که جوش کیستیک ندارید، چون استفاده از لایه بردار باعث پخش و بیشتر شدن این جوش‌ها می‎شود و بعد سراغ یک لایه بردار مناسب بروید. جوش‌های کیستیک معمولا زیر پوست مایع می‌کنند و بزرگ و چرکی هستند یک نمونه شوینده مناسب برای پوستی که جوش کیستیک ندارد، شوینده‌ لایه بردار صورت فیتومر، حاوی ذرات ریز ساینده است که می‌تواند پوستی شفاف و روشن به شما هدیه دهد.

خشکی پوست در زمستان و راه درمان آن

مشاهده و خرید این محصول

مشاهده و خرید این محصول

مراجعه به پزشک

در صورتی که متوجه شدید علائم برطرف نشدند در اولین فرصت به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. خیلی‌ها مشکلات مربوط به خشکی پوست را جدی نمی‌گیرند غافل از اینکه همین خشک شدن‌ها و آزارهای زمستانه می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک تازه و عمیق شدن خطوط قدیمی روی صورت شود و اگر در مراحل اولیه درمان نشود ممکن است نیاز به درمان‌هایی با هزینه‌های بالاتر پیدا کند که البته تضمینی برای صد در صد مفید بودنشان وجود ندارد. برای مشاهده محصولات مراقبت از پوست فروشگاه اینترنتی دیجی کالا به لینک زیر مراجعه کنید، مجموعه‌ای از محصولات متنوع و کاربردی برای انواع پوست‌های مختلف وجود دارند که می‌توانند سلامت پوستتان را به شما برگردانند.

مشاهده و خرید محصولات مراقبت از پوست

مشاهده و خرید محصولات مراقبت از پوست