خمیر ریش خانگی | طرز تهیه کرم اصلاح صورت در ۹ مرحله

آقایان برای اصلاح صورت‌شان از کرم اصلاح استفاده می‌کنند زیرا باعث میشود که پوست صورت زخم نشود و تیغ بر روی صورت براحتی حرکت کند. گاهی اوقات برخی از آقایان، نسبت به کرم‌های اصلاح حساسیت نشان می‌دهند و پوست‌شان دچار التهاب می‌شود و یا کرم اصلاح در دسترس‌شان نیست. در اینجا می‌خواهیم به شما شیوه‌ی درست کردن کرم اصلاح را در منزل آموزش دهیم.

۱-در این مرحله به یک صابون معمولی و یک صابون مرطوب کننده نیاز دارید.

خمیر ریش خانگی

۲-در یک ظرف استیل بزرگ، هر دو صابون را رنده کنید و مخلوط کنید.

خمیر ریش خانگی

۳-به مخلوط بالا یک قاشق غذاخوری روغن کرچک و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کنید. روغن کرچک باعث می‌شود کرم اصلاح شما کف کند.

خمیر ریش خانگی

۴-در این مرحله نیاز به آب مقطر دارید مقداری از آن را به ظرف حاوی صابون اضافه کنید چرا که اضافه کردن آب مقطر هنگام هم زدن باعث می‌شود صابون‌ها به یکدیگر بچسبند.

خمیر ریش خانگی

۵-ظرف را روی شعله‌ی کم قرار دهید و آن را هم بزنید تا آب اضافی تبخیر شود.

خمیر ریش خانگی

۶-هنگامی که غلیظ شدند باید اسانس‌های معطری که دوست دارید را به آن اضافه کنید. پیشنهاد می‌کنیم از اسانس‌هایی با رایحه‌‌ی گل و یا میوه‌ استفاده کنید، چرا که بوی معطری دارند. در ریختن بیش از حد اسانس زیاده‌روی نکنید، به این دلیل که خود صابون حاوی بو است، بنابراین فقط چند قطره کافی است.

خمیر ریش خانگی

۷-در این مرحله بررسی کنید که آیا کرم اصلاح غلیظ است یا خیر.

  • در صورتی که مواد بدست آمده غلیظ نبود باید مجدد آن را روی شعله گرم کنید تا زمانی که غلظت آن به گونه‌ای باشد که هنگام استفاده از آن، روی صورتتان سر ریز نشود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اجازه ندهید هنگام قرار دادن روی شعله، آب زیادی از آن تبخیر شود.
  • در صورتی که غلظت مناسبی داشت آن را در یک ظرفی بریزید و اجازه دهید تا سرد شود.

خمیر ریش خانگی

۸-برای استفاده کردن باید براش خود را در آبی که گرم است فرو ببرید و در ظرف کرم اصلاح هم بزنید تا کف کند، سپس آن را بر روی صورتتان بمالید و اصلاح کنید.

خمیر ریش خانگی

9-تیغ را پس از استفاده با دقت بشویید و اجازه دهید تا خشک شود.

خمیر ریش

 بیشتر بخوانید: روش ساخت و تهیه اسپری بدن در منزل(راهنمای کامل)  

نظر دهید

      پاسخ دهید