خودکشی دانش‌آموز با اسلحه کمری در سعادت آباد تهران و فیلم ۱۲ دقیقه‌ای آن

پلیس تهران هنوز اطلاعات تکمیلی درباره خودکشی مرگبار پسر بچه ۱۲ ساله که چند روز پیش در سعادت آباد تهران به زندگی خود پایان داد، ارائه نداده و تهرانی ها منتظر جزییات بیشتر درباره خبر جنجالی خودکشی نوجوان تهران در روزهای پایانی آذر ۹۹ هستند. پلیس گفته پسر دانش اموز، فیلم ۱۲ دقیقه ای پیش از خودکشی گرفته و جزییات خودکشی ضبط شده است.

پسر ۱۲ ساله ای در منطقه سعادت آباد تهران در حالی که کلت کمری در اختیار داشت، خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داد. این نوجوان ظهر شنبه ۲۲ آذر ۹۹. به زندگی خود در سعادت آباد تهران خاتمه داده بود.

سعادت آباد در چند ماه اخیر، یکی از مکان های بروز حملات مسلحانه در پایتخت بوده است. در تابستان امسال، فیلم تیراندازی در سعادت آباد تهران به خاطر یک دختر، بازتاب گسترده ای پیدا کرد.

ویدیو تسویه حساب مسلحانه ۳ جوان به خاطر یک دختر در سعادت آباد تهران، هفته ها دست به دست می شد. درگیری مسلحانه سهراب و خشایار به خاطر یک دختر در سعادت آباد، محفل درگیری خودرو جک مشکی و سوناتا سفید رنگ بود. در ساعت ۱۹ مورخ ۷ مرداد ۹۹، درگیری مسلحانه ای در سعادت آبادرخ داد و ۸ مرد مسلح پس از آن دستگیر شدند. اکنون با خودکشی پسر ۱۲ ساله با اسلحه کمری در سعادت آباد، برگ دیگری از حملات مسلحانه در این منطقه تهران، به پرونده رخدادهای مسلحانه سعادت آباد افزوده شده است.

هنوز اطلاعاتی درباره هویت این پسر ۱۲ ساله که در سومین شنبه آذر ماه ۹۹، به زندگی خود در سعادت آباد تهران پایان داد، منتشر نشده است. اما این پسر، دانش آموز یکی از مدارس منطقه سعادت آباد تهران بوده که با کلت کمری به زندگی خود پایان می دهد. پدر و مادر این دانش آموز ۱۲ ساله، چند ماه پیش از یکدیگر جدا شدند و این پسر با پدرش زندگی می کرد.

پدر مقتول، پزشک شاغل در تهران است. نکته ای که پلیس اعلام کرده این است که در زمان حادثه، مادر بزرگ مقتول، در خانه بوده اما زمانی که او در اتاق پذیرایی حضور داشته، نوه اش به اتاق خود رفته و لحظاتی بعد، صدای شلیک گلوله شنیده می شود.

پس از بازگشت مادر بزرگ به اتاق نوه اش، با جسد خونین وی مواجه می شود. پسر نوجوان پیش از مرگ، دوربین فیلمبرداری را روشن کرده و در مقابل دوربین، انگیزه خود را از مرگ بیان کرده بود.

او گفته بود از زندگی خسته شده و دیگر نمی‌تواند به زندگی‌اش ادامه دهد. حتی دست نوشته‌ای با این مضمون نیز از خود به‌جا می‌گذارد. در پایان این فیلم ۱۲ دقیقه‌ای پسر نوجوان اسلحه کلت کمری را برداشته و به سرش شلیک می‌کند.

در ادامه بررسی‌ها پدر خانواده مدعی شد که خودش  در خانه اسلحه‌ای نداشته و مشخص نیست که پسر نوجوان اسلحه را از کجا تهیه کرده است. از سویی داخل کلت کمری تنها یک گلوله بوده و او با شلیک تنها تیری که در اسلحه بوده به زندگی‌اش پایان داده است.

البته در هشتگ های مختلف در شبکه های اجتماعی، صفحاتی برای خرید و فروش اسلحه و مشروبات الکلی و هر گونه لوازمی که خرید و فروش آن غیرقانونی و غیر مجاز است، ایجاد شده است.

خودکشی پسر ۱۲ ساله سعادت آباد

تصویر درگاه مرکز ملی آمار ایران برای اطلاع از آمار طلاق در ۳۱ استان کشور

وضعیت ازدواج و طلاق در ایران به دلیل مسائل اقتصادی و زناشویی، در وضعیت قرمز است. رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ازدواج و طلاق، در سال ۹۸ گفته بود که بیشترین امار طلاق در استان تهران مربوط به شرق استان تهران است. در سال ۹۸، تهران ۳۱ هزار و ۷۳۳ مورد طلاق ثبت کرد.

آمار طلاق در تهران و ۳۱ استان کشور را در سایت مرکز آمار ایران در نشانی amar.org.ir‌ می توان دریافت. اما آنچه مهم است، آسیب شناسی روند فزاینده طلاق در ایران است که ناهنجاری های بسیاری را برای جامعه به ارمغان می آورد و خودکشی این پسر نوجوان ۱۲ ساله سعادت آبادی، تلنگری است برای جامعه شناسان و روانشناسان و مسئولان تا راهکارهایی برای برون رفت از این وضعیت هولناک که جامعه ایران با آن روبرو است، تبیین کنند.

خودکشی در میان دانش آموزان در ۳۱ استان کشور در سال های اخیر، نگران کننده است. از مسائل اقتصادی تا اپ شاد، همه و همه از یک وضعیت قرمز خبر می دهد.

نظر دهید

      پاسخ دهید