متفرقه · می 17, 2024 0

دانلود تحقیق درباره تاريخچه بانك كشاورزي

تحقیق درباره تاريخچه بانك كشاورزي

  تحقیق درباره تاريخچه بانك كشاورزي

تحقیق درباره تاريخچه بانك كشاورزي

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: zip
حجم فایل: 0
قیمت: 51800 تومان

بخشی از متن:

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:100

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

امروزه نظام بانكي نقش مهمي در اقتصاد ايفا مي كند بانك ها از اين طرف سرمايه ها ريز و درشت افراد، خانوارها و مؤسسات را جمع آوري مي كنند سپس آنها را در دستان پر توان فعالان اقتصادي قرار داده، زمينه را براي رشد و توسعه اقتصادي كشور فراهم مي آورند البته اين برنامه زماني رخ مي دهد كه روابط حقوقي ابزارهاي مورد استفاده و شيوه هاي ارتباط بانك با مشتريان اعم از سپرده گذاران و متقاضيان تسهيلات، منطقي، روان ، كارآمد و متناسب با اهداف و انگيزه هاي مشتريان باشد.

با عنايت به اينكه بانك كشاورزي بعنوان اصلي ترين موسسه رسمي اعتبارات كشاورزي كشور عهده دار تأمين نياز مالي بخش كشاورزي جهت تداوم توليد، رشد و توسعه كمي و كيفي بخش، ايجاد اشتغال، تعديل درآمدها، جبران خسارات ناشي از حوادث غير مترقبه و … مي باشد و در حال حاضر به طور متوسط حدود 17 درصد توليد ناخالص داخلي (GDP) و26 درصد اشتغال و تأمين بخش اعظم مواد غذايي مورد نياز جامعه را به خود اختصاص داده است.

رسالت اساسي بانك كشاورزي تأمين منابع مالي بخش كشاورزي است و بعنوان بانك كه در جايگاه فعلي خود، خط مشي سازمان هاي چالشگر را دنبال مي كند در تلاش است تا به اهداف تعيين شده خود نائل شود.

 

 

فصـل اول

 تاريخچه بانك كشاورزي ايران

از بانك فلاحتي تا بانك كشاورزي و تا مقطع پيروزي انقلاب اسلامي

سرآغاز بانكداري در ايران

پرداختن به تاريخچه هفتاد ساله بانك كشاورزي، ابتدا تتبع دوباره پيشينه آن، از مرحله آرزو تا به فعل درآمد تأسيس بانك فلاحتي، را طلب مي كند، كه اين پژوهش به نوبه خود شرحي كوتاه در باب چگونگي پيدايي بانكداري و ايجاد بانك هاي قديمي در ايران را التزام مي بخشد.

در عصر صفويه صرافي هاي معتبر سامان يافته بود، كه با سقوط اصفهان در هم پاشيد؛ در دوره قاجاريه عده اي صراف با نظام عقب مانده متناسب به ديگر نهادهاي حكومتي، عمدتاً به تنزيل بروات با بهره گزاف، و حواله پول از شهري به شهر ديگر، در ازاي دريافت كارمزد، مشغول بودند. حواله هايي در شبكه صرافي به نام «بيجك» جريان داشت، كه بنا به معروفيت و حسن شهرت صادر كننده آن، حكم حواله و اسكناس را داشت و با رواج اسكناس در سال 1307 هـ ق/ 1268 ش، توسط بانك شاهي، منسوخ شد.

روستاييان و كشاورزان و خرده مالكان و به طور كلي همه رعيت، در نهايت شور بختي، فقـر، جهـل و بي سوادي روزگار تيره و تارشان سپري مي شد، و سرنوشت آنان در دست اربابان سرمايه، ربا خواران و سلف خران افتاده بود.

اروپائيان نخستين بار در سال 1281 ق/ 1243 ش، تأسيس بانك را توسط ساولان فرانسوي به ميرزا محمود خان ناصرالملك پيشنهاد كردند. اما به سبب عدم تضمين حفظ سرمايه آنان، معوق ماند.

فكر تأسيس بانك در بين سرمايه داران و روشنفكران ايران شايع بود. مثلاً ميرزا ملكم خان، رساله اي در بابا لزوم تأسيس و چگونگي عمليات بانكي نوشت و حاج امين الضرب نيز در سال 1296 ق/ 1258 ش، لزوم مفرط تأسيس بانك را به ناصرالدين شاه تأكيد كرد. سرانجام در سال 1306 ق/    1267 ش، بانك جديد شرقي كه يك موسسه انگليسي و مركز آن در لندن و حوزه فعاليتش هند و برخي كشـورهاي آسيـايي بـود، به عنوان يك شركت، بدون كسب مجوز (در محل بانك بازرگاني سابق در ميدان توپخانه قديم) كار خود را آغاز، و شعبي در مشهد، تبريز، رشت، اصفهان، شيراز و بوشهر تأسيس كرد. در 27 جمادي الاول 1307 ق/ 1268 ش، امتياز تأسيس بانك به بارون يوليوس رويتر (يهودي آلماني تبار مسيحي شده تبعه انگليس) براي مدت 60 سال داده شد، كه منجر به ايجاد بانك شاهنشاهي، به مديريت ژوزف رابينو گرديد. اولين قدم اين بانك خريد تأسيسات بانك شرقي جديد بود. در دومين اقدام امتياز نشر اسكناس را با پشتوانه طلا، گرفت. كه در عمل نقره را جايگزين نمود، و امتياز معافيت از پرداخت هرگونه ماليات را به دست آورد. ضررهاي عمده اي به شبكه صرافان وارد كرد. مثلاً موسسه جمشيديان ورشكست گرديد، و ارباب پرويز شاه جهان كشته شد و برادرش خسرو شاه جهان تبعيد گشت.

و….

پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
دانلود تحقیق درباره تاريخچه بانك كشاورزي

برای مشاهده توضیحات فایل  تحقیق درباره تاريخچه بانك كشاورزي  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت تحقیق درباره تاريخچه بانك كشاورزي روی دکمه زیر کلیک نمائید

تحقیق درباره تاريخچه بانك كشاورزي

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود تحقیق درباره تاريخچه بانك كشاورزي

انجام سئو و پروژه فروش انفجاری توسط دیجیتال مارکتر : ویهان میرزایی بهترین دیجیتال مارکتر ایران