متفرقه · می 17, 2024 0

دانلود تحقیق درباره تاريخچه جهانگردي

تحقیق درباره تاريخچه جهانگردي

  تحقیق درباره تاريخچه جهانگردي

تحقیق درباره تاريخچه جهانگردي

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: zip
حجم فایل: 0
قیمت: 49000 تومان

بخشی از متن:

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:15

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

تاريخچه جهانگردي

به نظر برخي از محققان آغاز صنعت گردشگري همزمان با رايج شدن استفاده از حمامهاي معدني در قرن هجدهم مي باشد كه به منظور استفاده هاي درماني در بعضي از كشورها، مورد توجه خاص قرار گرفته بود. اما زمان شروع جهانگردي به معني و مفهوم صنعتي هنوز دقيقاً مشخص نيست، هر چند گردشگري داخلي يا خارجي داراي قدمت ديرينه اي مي باشد.

واژه توريست ( جهانگرد) از كلمه فرانسوي “ تور” گرفته شده است. اين واژه از اوايل قرن نوزدهم در بين مردم انگلستان رواج يافت و به تدريج در بين كشورهاي ديگر نيز مورد استفاده عام قرار گرفت.

با توجه به اينكه انجام مسافرتهاي طولاني و جهانگردي در معني و مفهوم اصلي خود نياز به وسيله نقليه سريع دارد، لذا در قديم مسافرتهاي طولاني از طريق كشتي در دريا و كالسكه در روي زمين انجام مي گرفت. با توسعه گردشگري زميني، به منظور كاهش مسافت و زمان مسافرت ساخت وسايل نقليه سريع مورد توجه قرار گرفت و كم كم كالسكه ها جاي خود را به دوچرخه دادند. اختراع لاستيك بادي و استفاده از آن در دوچرخه توسط يك دامپزشك ايرلندي به نام آقاي دانلوپ، استفاده از اين وسيله نقليه را آسانتر نمود و توجه بيشتر مردم را به سوي استفاده اين وسيله فرا خواند. اختراع ماشين بخار و ساخت موتورهاي بخار و استفاده از آن در كشتي ها، قطارها و حتي اتومبيل، توسعه و تحول عظيمي در صنعت توريسم را بوجود آورد. به موازات ساخت و افزايش توليد خودرو ، كشتي، قطار، ساخت هواپيما نيز مورد توجه قرار گرفت اما علي رغم گسترش اين صنعت و ايجاد مسيرهاي هوايي متعدد در بين كشورها تا دهه 30 هنوز هواپيماهاي ساخته شده قابليت جا به جايي مسافران زيادي را نداشتند و به همين دليل تمام مسافرتها از طريق دريايي و زميني انجام مي گرفت.

مسافرتهاي طولاني مدت با توجه به وسايل نقليه آن زمان نياز به اقامت و استراحت در بين مسير را داشت. يعني ساخت هتلها و رستورانها را فرا مي خواند. اولين هتل در سال 1794 در شهر نيويورك تاسيس شده است و بدنبال آن در انگلستان و فرانسه نيز ساخت هتلها و رستورانها به تدريج و گسترش يافت.

انجمن آسيايي كوهنوردي كه به منظور كشف علمي مناطق مختلف كوهستاني تشكيل گرديده بود، موجب ايجاد و شكل گيري كلوپهاي دوچرخه سواري و كوهنوردي ديگري همانند كلوپ آلپاين لندن، كلوپ دوچرخه سواران جهانگردان انگلستان و انجمن زيباسازي ويس بادن آلمان و … گرديد كه خود نيز نشان بر توسعه و گسترش گردشگري در بين مردم كلوپها و انجمنهاي توريستي گشت.

تاسيس كلوپهاي توريستي به اوايل قرن 19 بر مي گردد اما قبل از آن آژانسهاي مسافرتي در برخي از كشورها فعاليت داشتند و شايد بتوان گفت اولين آژانس توريستي كه در زمينه گردشگري، برگزاري تورهاي علمي و كوهنوردي فعاليت داشت در سال 1841 و در نيويورك تاسيس گرديد.

و…..

پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
دانلود تحقیق درباره تاريخچه جهانگردي

برای مشاهده توضیحات فایل  تحقیق درباره تاريخچه جهانگردي  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت تحقیق درباره تاريخچه جهانگردي روی دکمه زیر کلیک نمائید

تحقیق درباره تاريخچه جهانگردي

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود تحقیق درباره تاريخچه جهانگردي

انجام سئو و پروژه فروش انفجاری توسط دیجیتال مارکتر : ویهان میرزایی بهترین دیجیتال مارکتر ایران