متفرقه · می 17, 2024 0

دانلود تحقیق درباره تاريخچه پايگاه داده

تحقیق درباره تاريخچه پايگاه داده

  تحقیق درباره تاريخچه پايگاه داده

تحقیق درباره تاريخچه پايگاه داده

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: zip
حجم فایل: 0
قیمت: 49000 تومان

بخشی از متن:

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

تاريخچه پايگاه داده

اولين کاربردهاي اصطلاح پايگاه داده به June 1963 باز مي‌گردد، يعني زماني که شرکت System Development Corporation مسئوليت اجرايي يک طرح به نام “توسعه و مديريت محاسباتي يک پايگاه داده‌اي مرکزي” را بر عهده گرفت. پايگاه داده به عنوان يک واژه واحد در اوايل دهه 70 در اروپا و در اواخر دهه 70 در خبر نامه‌هاي معتبر آمريکايي به کار رفت.(بانک داده‌اي يا Databank در اوايل سال 1966 در روزنامه واشنگتن کار رفت .

تصوير:اولين سيستم مديريت پايگاه داده در دهه 60 گسترش يافت. از پيشگامان اين شاخه چارلز باخمن مي‌‌باشد. مقالات باخمن اين را نشان داد که فرضيات او کاربرد بسيار موثرتري براي دسترسي به وسايل ذخيره سازي را محيا مي‌‌کند. در آن زمانها پردازش داده بر پايه کارت هاي منگنه و نوار هاي مغناطيسي بود که پردازش سري اطلاعات را مهيا مي‌‌کند. دو نوع مدل داده‌اي در آن زمانها ايجاد شد:CODASYL موجب توسعه مدل شبکه‌اي شدکه ريشه در نظريات باخمن داشت و مدل سلسله مراتبي که توسط North American Rockwell ايجاد شد و بعدا با اقباس از آن شرکت IBM محصولIMS را توليد نمود.

مدل رابطه‌اي توسط E. F. Codd در سال 1970 ارائه شد.او مدل هاي موجود را مورد انتقاد قرار مي‌‌داد. براي مدتي نسبتا طولاني اين مدل در مجامع علمي مورد تاييد بود. اولين محصول موفق براي ميکرو کامپيوتر ها dBASE بودکه براي سيستم عامل هايCP/M و PC-DOS/MS-DOS ساخته شد. در جريان سال 1980 پژوهش بر روي مدل توزيع شده (distributed database) ماشينهاي دادگاني متمرکز شد، اما تاثير کمي بر بازار گذاشت. در سال 1990 توجهات به طرف مدل شي گرا(object-oriented databases) جلب شد. اين مدل جهت کنترل داده‌هاي مرکب لازم بود و به سادگي بر روي پايگاه داده‌هاي خاص، مهندسي داده(شامل مهندسي نرم افزار منابع) و داده‌هاي چند رسانه‌اي کار مي‌‌کرد.

در سال 2000 نوآوري تازه‌اي رخ داد و دادگان اکس‌ام‌ال (XML) به وجود آمد. هدف اين مدل از بين بردن تفاوت بين مستندات و داده ها است و کمک مي‌‌کند که منابع اطلاعاتي چه ساخت يافته باشند يا نه در کنار هم قرار گيرند.

مدل هاي پايگاه داده

شگرد هاي مختلفي براي مدل هاي داده‌اي وجود دارد. بيشتر سيستم هاي پايگاه داده‌اي هر چند که طور معمول بيشتر از يک مدل را مورد حمايت قرار مي‌‌دهند، حول يک مدل مشخص ايجاد شده اند. براي هر يک از الگوهاي هاي منطقي (logical model) اجراهاي فيزيکي مختلفي قابل پياده شدن است و سطوح کنترل مختلفي در انطباق فيزيکي براي کاربران محيا مي‌‌کند. يک انتخاب مناسب تاثير موثري بر اجرا دارد. مثالي از موارد الگوي رابطه‌اي (relational model) است: همه رويدادهاي مهم در مدل رابطه‌اي امکان ايجاد نمايه‌هايي که دسترسي سريع به سطرها در جدول را مي‌‌دهد،فراهم مي‌‌شود.

و….

پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
دانلود تحقیق درباره تاريخچه پايگاه داده

برای مشاهده توضیحات فایل  تحقیق درباره تاريخچه پايگاه داده  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت تحقیق درباره تاريخچه پايگاه داده روی دکمه زیر کلیک نمائید

تحقیق درباره تاريخچه پايگاه داده

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود تحقیق درباره تاريخچه پايگاه داده

انجام سئو و پروژه فروش انفجاری توسط دیجیتال مارکتر : ویهان میرزایی بهترین دیجیتال مارکتر ایران