متفرقه · می 17, 2024 0

دانلود تحقیق درباره تجسم اعمال يعني چه؟

تحقیق درباره تجسم اعمال يعني چه؟

  تحقیق درباره تجسم اعمال يعني چه؟

تحقیق درباره تجسم اعمال يعني چه؟

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: zip
حجم فایل: 0
قیمت: 50400 تومان

بخشی از متن:

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:28

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

يكي از ويژگيهاي جهان آخرت تجسم اعمال است. تجسم اعمال يعني اينكه هر يك ازالفاظ و سخنان و اعمال نيك و بد ما با اينكه در دنيا وابسته به ما بودند و در يك لحظه پديد آمدند و به ظاهر از بين رفتند به صورت وجودهاي مستقلي در صحنة قيامت ظاهر شوند.

به عبارتي، كردار ما، چه خوب و چه بد، صورتي دنيوي دارد كه ما آن را مي بينيم وچهرهاي اخروي، كه اكنون در آن عمل نهفته است.   در روز   رستاخيز، عمل پس ازتحولاتي كه در آن رخ ميدهد شكل دنيوي خود را از دست ميدهد و با چهرةرستاخيزي جلوه مي كند و باعث آرامش و راحتي صاحب خود يا آزار او مي شود. ايمان به تجسم اعمال از نظر تربيتي اثر    فوِق  العاده اي در انسان مي گذارد، به طوري كه او را به نيكيها و اعمال صالح علاقه مند و   از زشتيها بازمي دارد.  اما اولين مطلب در اين موضوع اين است كه صرف نظر از آيات و روايات و مدارك مهم اسلامي،   كه در اثبات تجسم اعمال وجود دارد، آيا اساساً چنين امري ممكن است و با موازين علمي منطبق است؟
براي روشن شدن پاسخ، به اختصار، چند مقدمه را مطرح مي كنيم:
1) اعمال ما اشكال مختلفي از نيروست. سخنان ما نيروي صوتي است كه ازنيروهاي مكانيكي زبان و لب پديد مي آيد و از نيروي    خاص  مغزي  مدد مي گيرد. حركات  و افعال و كارهاي ما نيز هر يك شكلهاي ديگري از نيروي مكانيكي يا آميخته اي ازنيروي مكانيكي و صوتي است.
2) سراسر جهان تركيبي از مادّة و نيروست و تبديل مادّه به نيرو از اصول مسلّم فيزيك است و اينكه مادّه و نيرو دو مظهر يك حقيقت اند. مادّه نيروي متراكم و فشرده است كه در شرايط معيني به نيرو تبديل مي شود.

3) با توجه به رابطة تنگاتنگ  مادّه و نيرو، هيچ مانعي بر سر راه تبديل نيرو به مادّه وجود ندارد و تبديل هر يك به ديگري كاملاً قابل درك و ممكن است.

4) بر طبق قانون بقاي مادّه و نيرو، اين  دو هيچ گاه از ميان نميروند و همواره در اين جهان باقي اند. نتيجه اينكه ماده و نيرو جلوه هايي از يك حقيقت اند و با توجه به اصل بقاي نيرو ومادّه، هرگز مانعي نخواهد داشت كه نيروهاي پخش شده در اين عالم بار ديگر به حالت  متراكم درآيند و حالت   جرمي و جسمي به خود بگيرند و به هنگام محاسبة اعمالْ   هر كس همة اعمال خود را ببيند و اعمال   همواره به همراه او باشد. اين همان تجسم اعمال است.

و…

پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
دانلود تحقیق درباره تجسم اعمال يعني چه؟

برای مشاهده توضیحات فایل  تحقیق درباره تجسم اعمال يعني چه؟  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت تحقیق درباره تجسم اعمال يعني چه؟ روی دکمه زیر کلیک نمائید

تحقیق درباره تجسم اعمال يعني چه؟

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود تحقیق درباره تجسم اعمال يعني چه؟

انجام سئو و پروژه فروش انفجاری توسط دیجیتال مارکتر : ویهان میرزایی بهترین دیجیتال مارکتر ایران