متفرقه · می 17, 2024 0

دانلود ppt در باره ی اصول یادگیری

ppt در باره ی اصول یادگیری

  ppt در باره ی اصول یادگیری

ppt در باره ی اصول یادگیری

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: zip
حجم فایل: 0
قیمت: 24400 تومان

بخشی از متن:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 25 اسلاید

 

 

قسمتی ازمتن اسلاید ها :

 

 

یادگیری (Learning): عبارت است از ایجاد تغییرات کم و بیش دائمی در رفتار بالقوه فراگیر که در اثر تجربه و بینش حاصل شود و ناشی از عواملی چون رشد طبیعی و تغییرات فیزیولوژیک نباشد. یادگیری فرآیند فعالی است که از زمان تولد تا مرگ ادامه دارد. هر فرد در طول عمرش به طور مداوم در حال یادگیری است بطوریکه معلومات کسب کند، مهارتهایش را توسعه می دهد و آنها را مطابق با وضعیتهای جدید زندگی بکار می برد. یادگیری اساساً به یکی از این دو طریق صورت می گیرد: بطور غیر رسمی از طریق فعالیتهای عادی زندگی یا بطور رسمی که جهت نیل به اهداف خاص طرح ریزی شده اند. مردم به مقدار زیاد درباره سلامت و بیماری خود بطور غیر رسمی آموزش می بینند. مثلاً در محیط خانواده والدین معمولاً به بچه ها معیارهای اساسی بهداشت را می آموزند از قبیل شستن دستها قبل از خوردن غذا و استفاده از دستمال برای پاک کردن بینی. مراقبت ها در طول بیماری نیز قسمتی از تجارب آموزشی دوره ی کودکی در منزل است مثلاً کودک وقتی که تب دارد در تخت استراحت می کند والدین درمانهایی برای سرماخوردگی دارند و اینها از طریق روشهای آموزش غیر رسمی به کودکان منتقل می شود. بهرحال دلایل بسیاری وجود دارد که نیازهای یادگیری بیماران از طریق غیر رسمی پاسخ داده نمی شود و همچنین معلوم شده که به بیمار هر چه بیشتر درمورد وضعیتش اطلاعات داده شده، درمان اوموثرتر خواهد بود. ارزش آموزش خوب در بهبود و نوتوانی بیمار کاملاً اثبات شده است.

 وقتی یادگیری به علت نیاز به دانستن از طریق فراگیر باشد، تأثیر بیشتری خواهد داشت. مثلاً روز قبل از عمل جراحی، میزان یادگیری بیمار در مورد عوارض احتمالی بعد از عمل و راههای پیشگیری از این عوارض به طور شگفت انگیزی بالا می رود. به عبارت دیگر انگیزه یا علاقه موجب یادگیری بهتر می گردد. انگیزه عبارتست از کشش شخص به سوی هدفی خاص که دست یافتن به آن، سبب رضایت خاطر و ایجاد فیزیولوژیکی یا روانی وی می گردد. علاقه و انگیزه مهمترین عامل است که فرد را به فعالیت وا می دارد. برای یادگیری، انگیزی ای بزرگتر از التزام آموزش آن به دیگری وجود ندارد. مثلاً اگر از شما بخواهند که در برنامه آموزش بیماری دیابت نقشی به عهده بگیرید، احتمالاً شما قبل از کلاس آموزش در میان کتب و مجلات مربوطه، به جستجو خواهید پرداخت تا بیشتر یاد بگیرید. بیمار نیز باید نیاز واقعی به یادگیری را احساس کند تا یادگیری مطلوب صورت پذیرد.

 اگر قرار است یادگیری صورت پذیرد، شرکت فعال یادگیرنده عامل اساسی است. گفتن اینکه بیمار چه کند یا مجموعه ای از راهنمائیهای مکتوب را در اختیار او گذاشتن، ضامن این امر که او خود این راهنمائیها را پی خواهد گرفت نخواهد بود و حل مسائل توسط بیمار و تمرین روشها و لمس وسائل، موثرتر از روشی است که در آن فقط فعالیت به وسیله پرستار انجام می گیرد. در این موارد استفاده از حواسی که در آموزش کارآیی دارد مفید خواهد بود. یعنی شنیدن، دیدن، بوئیدن، لمس کردن و چشیدن. بعنوان مثال تهیه محلول اُ. آر. اس (ORS) توسط مادر و با کمک و نظارت پرستار صورت گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
دانلود ppt در باره ی اصول یادگیری

برای مشاهده توضیحات فایل  ppt در باره ی اصول یادگیری  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت ppt در باره ی اصول یادگیری روی دکمه زیر کلیک نمائید

ppt در باره ی اصول یادگیری

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود ppt در باره ی اصول یادگیری

انجام سئو و پروژه فروش انفجاری توسط دیجیتال مارکتر : ویهان میرزایی بهترین دیجیتال مارکتر ایران