راهنمای تصویری انتخاب رژگونه مناسب پوست و فرم صورت

از مهمترین لوازم آرایشی که باعث برجستگی گونه‌ها و به عنوان آخرین مرحله‌ی یک آرایشگاه کاربرد دارد می‌توان به رژگونه اشاره کرد. در واقع رژگونه به گونه‌های شما روحی تازه می‌بخشد و باعث زیبایی صورتتان می‌شود. با انتخاب یک رژگونه‌ی زیبا تمامی چشم‌ها به سمت صورتتان جذب می‌شود. اگر شما هنوز هم در بین رنگ‌های موجود در فروشگاه‌های لوازم آرایشی گیج هستید که کدام رنگ را انتخاب کنید و یا هنوز طرز صحیح رژگونه زدن را نمی‌دانید بهتر است تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.


انواع رژگونه از نظر ساختاری


از نظر جنس به طور کلی سه دسته رژگونه داریم که باید بر اساس نوع پوستتان انتخاب شود. برای انتخاب نوع رژگونه آن را بر روی دست خود تست کنید.

رژگونه پودری: اگر پوستی چرب یا معمولی دارید بهتر است به علت خراب نشدن صورت از این رژگونه استفاده کنید.
رژگونه مایع و ژله‌ای: اگر به دنبال ماندگاری بالا هستید توصیه ما به شما استفاده از این رژگونه‌ها است.
رژگونه کرمی: اگر پوستی خشک دارید و یا پوست شما چین و چروک دارد بهتر است به سراغ این نوع رژ گونه‌ها بروید زیرا این نوع رژگونه‌ها حاوی مرطوب کننده‌ی مناسبی هستند.


براش مورد نیاز بر اساس نوع رژگونه


برای زدن رژگونه نیازمند استفاده از براش یا قلموهایی هستید که برای انواع رژگونه‌ها در نظر گرفته شده است.

رژگونه پودری: بهتر است از قلموهایی که زاویه دار هستند یا سر آن‌ها بزرگ هستند برای این رژگونه‌ها استفاده کنید تا رژگونه بر روی پوست شما به صورت یکنواخت دیده شود. برای زدن رژگونه‌های پودری بهتر است از حرکت چرخشی استفاده کنید.
رژگونه مایع یا ژله‌ای: برای این دسته از قلمو بهتر است از قلم مخصوص آرایش استفاده کنید. برای زدن رژگونه‌های مایع بهتر است از حرکات ضربه‌ای روی گونه‌تان استفاده کنید.
رژگونه کرمی: از قلموهایی استفاده کنید که اندازه‌ی قلمو متوسط و دارای سری صاف باشد. برای زدن رژگونه‌های کرمی بهتر است از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید.


انتخاب رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوست


برای انتخاب یک رژگونه شما مستلزم این هستید که تناژ طبیعی پوست خود را شناسایی کنید یعنی باید رنگ گونه‌ها را در حالت طبیعی در نظر بگیرید. دو روش برای انتخاب رنگ رژگونه وجود دارد:
1. برای تشخیص درست بهتر است با انگشت به مدت چند ثانیه روی پوست دستتان را فشار دهید رنگی که پس از رها کردن انگشت دست را مشاهده می‌کنید رنگی مناسب برای رژگونه است.
2. بر اساس رنگ پوستتان رنگ رژگونه را انتخاب کنید.

 • پوست سفید با درجه‌‌ی زیاد: بهتر است از رنگ‌هایی با تن صورتی استفاده شود و هرگز رنگ‌هایی با تناژ تیره را انتخاب نکنند چرا که این تضاد باعث ناهماهنگی در پوست می‌شود.
 • پوست سفید معمولی: این دسته از افراد برای هماهنگی بهتر رنگ پوست و رنگ رژگونه بهتر است از رنگ‌های برنز و یا زرد استفاده کنند و هرگز از رژگونه‌هایی با رنگ‌های تند استفاده نکنند.
 • پوست گندمی: بهتر است به سراغ رژگونه‌ای با تن بنفش بروید و از رنگ‌های تیره‌تر که باعث خستگی چهره می‌شود اجتناب کنید.
 • پوست زرد: بهتر است از رنگ‌های هلویی که ترکیبی از نارنجی – گلبهی و قرمز است استفاده کنید.
 • پوست سبزه: بهتر است از رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای، قهوه‌ای روشن، قرمز، نارنجی و نارنجی تیره استفاده کنند.

انتخاب رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوست


انتخاب رژگونه بر اساس فصل سال


اگر دوست دارید رنگ رژگونه شما بر اساس فصل تغییر رنگ دهد باید این نکته را به خاطر بسپارید که در فصل‌ بهار و تابستان از رنگ‌های روشن مثل صورتی، صدفی، مرجانی و هلویی استفاده کنید. در فصل پاییز و زمستان از رنگ‌هایی با تن صورتی انتخاب مناسبی برای رژگونه است.


راهنمای صحیح زدن رژگونه


1. اولین نکته‌ای که باید برای زدن رژگونه در نظر بگیرید این است که در محلی که رژگونه را می‌زنید نور کافی وجود داشته باشد تا از مقدار رژگونه که روی پوستتان می‌زنید مطلع گردید.

2. زدن رژگونه جزو مراحلی است که باید پس از کرم‌ پودر و پرایمر زده شود. وظیفه‌ی کرم پودر یکنواخت کردن پوست است و پرایمر خنثی کردن قرمزی‌های رو پوست را برعهده دارد که استفاده از هر دو باعث می‌شود پوستی زیبا داشته باشید.

3. در این مرحله باید بر اساس فرم صورتتان رژگونه را به شکل صحیح بر روی گونه‌های خود بزنید. بنابراین نیاز است که فرم صورت خود را شناسایی کنید و پس از آن اقدام به زدن رژگونه کنید. نکته‌ای که هنگام زدن رژگونه باید به خاطر داشته باشید این است که نباید در زدن آن زیاده‌روی کنید یک یا دولایه نازک زدن کافی‌ست. همینطور هنگام رژگونه زدن لبخند بزنید تا برجستگی گونه‌ی خود را پیدا کنید.

 • صورت گرد: ابتدا رژگونه را به استخوان‌های روی گونه بزنید و آن را به سمت بیرونی نزدیک به گیج‌گاه ادامه دهید.
 • صورت کشیده: برای افرادی که صورتی کشیده دارند بهتر است رژگونه را در زیر برجستگی گونه بزنید.
 • صورت مربعی: ابتدا در فاصله‌ی یک سانتی‌متری از هر طرف بینی شروع کنید و در انتهای گونه نزدیک به خط رویش مو اینکار را ادامه دهید.
 • صورت بیضی: ابتدا یک لبخندی بزنید تا محل برجستگی گونه‌ی شما مشخص شود سپس رژگونه را بر روی گونه‌ی خود بزنید و لبه‌هایی که در اطراف آن هستند را ترکیب کنید تا گونه‌های
 • برجسته‌تری داشته باشید.
 • صورت قلبی: رژگونه را در قسمتی که برجستگی گونه قرار دارد بزنید و به سمت گیج‌گاه محو کنید.

4. پس از زدن رژگونه باید برای ثابت نگه داشتن رژگونه از پودر فیکس کننده بر روی گونه‌ی خود استفاده کنید.

نحوه زدن رژگونه بر اساس فرم صورت

بیشتر بخوانید: دیگر اشتباهات آرایشی را تکرار نکنید! 

نظر دهید

   پاسخ دهید