راهنمای خرید کرم پودر مناسب برای انواع پوست

لازمه‌ی داشتن یک آرایش خوب استفاده از یک کرم پودر خوب است. برای داشتن پوستی صاف و عاری از هر گونه لک و عیب نیازمند تغذیه‌ی صحیح و مراقبت‌های لازم برای آن هستید. ولی در بسیاری از موارد در پوست صورت برخی از افراد عیب‌هایی وجود دارد که در زیر آرایش قرار می‌گیرند بنابراین کرم پودر در اینجا نقش مهمی را در آرایش ایفا می‌کند. کرم پودر نواقص صورت را می‌پوشاند و پوستی صاف و درخشان را بوجود می‌آورد. برای انتخاب کرم پودر در ابتدا باید با پوست خود آشنایی زیادی داشته باشید تا بتوانید کرم پودر مناسب را خریداری کنید. برای دانستن رنگ پوستتان کافی است روبروی آینه بایستید، موهای خود را کنار بزنید، سپس به پوست خود به طور دقیق نگاه کنید. هنگام مشاهده‌ی پوست صورتتان به این سوالات دقت کنید:

 1. آیا رنگ پوست صورت و گردن شما متفاوت است؟
 2. آیا پوست صورتتان در مقایسه با پوست گردنتان روشن‌تر است یا تیره‌تر؟
 3. آیا رنگ‌ پوست صورتتان در برابر دست‌ها و یا پوست گردن‌تان تیره‌تر است یا روشن‌تر؟

نکات مهم هنگام خریداری کرم پودر


برای انتخاب کرم پودر به سراغ کرم پودرهایی بروید که تفاوت رنگ‌هایی که در 3 سوال بالا ذکر شده است را به یک رنگ تبدیل کند. هنگام خرید یک کرم پودر باید به نکات زیر توجه کنید:

 • برای تست کردن کرم پودر هیچ‌گاه بر روی گردن یا چانه آن را تست نکنید زیرا این نواحی پوستی روشن‌تر نسبت به پوست صورت دارند.
 • اگر پوستتان قرمزی دارد بهتر است کرم پودرهایی که تناژ صورتی دارند را خریداری نکنید.
 • برای تست کردن رنگ کرم پودر بهتر است آن را در کنار گردن و یا پشت خط فک‌تان آن را تست کنید.
 • اگر کرم پودر انتخابی، تستری جهت تست نداشت بهتر است آن را کنار خط گردن یا پشت فکتان بگیرید و در صورت هماهنگی آن را خریداری کنید.

انتخاب کرم پودر بر اساس رنگ پوست


پوست سرد: اگر رگ‌های روی مچ دستتان آبی یا بنفش بود پوست شما در این دسته قرار دارد.
پوست گرم: اگر رگ‌های روی مچ دستتان سبز بود پوست شما در این گروه قرار دارد.
پوست خنثی: اگر پوست شما در زیر نور خورشید به سبز متمایل بود شما در این گروه قرار دارید.

پس از اینکه رنگ پوست شما مشخص شد که در کدام گروه قرار دارد بهتر است کرم پودر خود را انتخاب کنید. بر روی جعبه‌ی حاوی کرم پودر از حروف اختصاری برای گروه‌های ذکر شده در بالا اشاره کرده است که راحت می‌توانید برای رنگ پوستتان آن را در نظر بگیرید. اگر بر روی جعبه‌ی حاوی کرم پودر این حروف مشاهده نشد این نکته را در نظر داشته باشید که کرم‌ پودرهایی با تناژ صورتی برای پوست‌های سرد مناسب و اگر تناژ مایل به زرد داشته باشند برای پوست‌های گرم کاربرد دارد.

 • حرف C برای پوست‌های سرد
 • حرف W برای پوست‌های گرم
 • حرف N برای پوست‌های خنثی

انتخاب کرم پودر بر اساس جنس پوست


پس از انتخاب رنگ کرم پودر نوبت آن رسیده که بر اساس جنس پوستتان کرم پودر را انتخاب کنید. اگر جزو افرادی هستید که پوستتان در فصول مختلف سال نیز تغییر می‌کند بنابراین کرم پودر انتخابی شما نیز باید بر اساس آن متغیر باشد. در حالت کلی پوست صورت شما می‌تواند یکی از موارد زیر را در بر بگیرد که نقش مهمی در انتخاب کرم پودر شما دارد:

پوست شما خیلی خشک است: برای این گروه پوستی کرم پودری سبک را انتخاب کنید که حاوی مرطوب کننده باشد.
پوست شما چرب است: برای این گروه پوستی کرم پودری با پوشش دهی مات را انتخاب کنید.

برای این 3 گروه از پوست‌های زیر باید کرم پودرهایی با فرمولاسیون مختلف را تست تا ببینید کدامیک برای پوست شما نتیجه بخش‌تر عمل خواهد کرد.

 • پوست شما متوسط رو به چرب است
 • پوست شما متوسط رو به خشک است
 • پوست شما ترکیبی از خشک و چرب است

نحوه استفاده از کرم پودر


هنگامی که کرم پودر را خریداری کردید برای استفاده از آن بهتر است از براش‌های مخصوص کرم پودر یا اسفنج‌هایی که به شکل اشکی هستند به شکل ضربه‌ای بر روی پوست‌تان استفاده کنید که باعث یکنواختی می‌شود و هرگز آن را بر روی پوستتان نمالید. پس از استفاده از کرم پودر بهتر است از کانسیلر عیوب پوستتان را بپوشانید و در آخر از یک فیکس کننده برای ثابت نگه داشتن آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: روش استفاده از پد اسفنجی بیوتی بلندر 

نظر دهید

   پاسخ دهید