راهکار کارشناس شبکه دو برای گرانی‌ها: «میوه نخورید»

روز قبل در یکی از برنامه‌های شبکه دو صدا و سیما، کارشناس برنامه اذعان کرد: «ما باید سطح انتظارات و توقعات خود را پایین بیاوریم. تاکنون خیلی پایین آورده‌ایم اما از این هم باید کمتر کنیم. اگر این کار را نکنیم زندگی حرکت نخواهد کرد.» در این لحظه مجری برنامه با تعجب از خانم کارشناس می‌پرسد: «یعنی خداوکیلی سطح انتظارمان را از گوشت و مرغ هم پایین‌تر بیاوریم؟» که با پاسخ قاطعانه خانم کارشناس مواجه می‌شود. این کارشناس ادامه می‌دهد: «مرغ الان ۸۵ تومن است. باید پایین‌تر بیاورید.»

کارشناس شبکه دو

مجری بار دیگر از او می‌پرسد: «منظور شما این است که ای آقا و خانم اگر چه شما شایسته بهترین‌ها هستی اما الان خود را به یک حداقل جدیدی عادت بده؟» که دوباره با پاسخ قاطعانه کارشناس روبه‌رو می‌شویم و او می‌گوید: «الان که میوه گران شده چه لزومی دارد در سفره ما چند نوع میوه باشد؟ حالا اگر یک هفته هم میوه نخوریم هیچ اتفاقی نمی‌افتد.» مجری در این لحظه با تعجب از حرف‌های این کارشناس می‌گوید: «اول آجیل حذف یا کم شد، بعدا گوشت قرمز حذف یا کم شد، سپس موز حذف شد یا کم شد.» که کارشناس پاسخ می‌دهد: «الان میوه را باید حذف کنیم. باید با چیزهایی که داریم قناعت کنیم و با داشته‌هایمان زندگی کنیم.» او در ادامه بیان می‌کند: «اکنون باید این قناعت را به فرزندان خود نیز بیاموزیم. باید بجای صفر کردن (در خرید)، باید محدودترش کنیم. بجای این که هر هفته میوه بخوریم، ماهی یکبار این کار را انجام دهیم.»

کارشناس شبکه دو

صحبت‌های این کارشناس با توصیه‌های پزشکی کاملا در تضاد است و معلوم نیست اگر ماهی یکبار میوه بخوریم و گوشت هم نخوریم چه اتفاقاتی برای بدن ما خواهد افتاد!

این کارشناس، خانم دکتر پریناز بنیسی نام دارد و وی دانش آموخته دکترای روانشناسی تربیتی و دکترای مدیریت آموزشی است. صحبت‌های او روز ۲۴ اسفند از شبکه دو صدا و سیما و در برنامه «زنده باد زندگی» پخش شد. چندی پیش هم در حاشیه‌ای که این برنامه ساخت، محمد جعفر خسروی مجری برنامه لباس یکی از مهمانان که لباس محلی و بومی کردی پوشیده بود را لباس چوپانی خطاب کرد.

نظر دهید

      پاسخ دهید