عقیم سازی شیمیایی؛ سزای عمل متجاوزان به کودکان در قزاقستان

تعدادی از متجاوزان جنسی به کودکان در قزاقستان تحت عمل عقیم شدن قرار گرفتند که بسیار برای آنان دردناک بوده است. ۲۵ نفر از این اشرار و آزاردهندگان آخرین کسانی هستند که تحت این عمل قرار می‌گیرند و یکی از آن‌ها بعد انجام این عمل می‌گوید به شدت دردش گرفته و به سختی می‌تواند راه برود.

مجازات تجاوز به کودکان

در این سال تعداد این رقم در کشورهای پسا شوروی به ۹۵ عدد افزایش یافته است و هر متجاوز نیز ۲۵۰ دلار هزینه دارد. طی قوانین سختی که در سال ۲۰۱۸ به اجرا درآمده، اجازه داده شده است تا برای کاهش میل جنسی متجاوزان به آن‌ها مواد شیمیایی تزریق شود. یک مرد ۴۱ ساله که به دو دختر دانش آموز حمله جنسی کرده بود اولی نفری است که در رژیم جدید و در سال ۲۰۱۹ توسط تزریقات شیمیایی عقیم می‌شود.

مجازات تجاوز به کودکان

از زمان معرفی آن و پس از انجام اولین تزریق برای کاهش میل جنسی برای این مرد او گفته است که این کار برای او فوق العاده دشوار و سخت بوده و آن را برای بدترین دشمنش هم آرزو نمی‌کند. او همچنین خواستار توقف این رویه وحشیانه شده است.

مجازات تجاوز به کودکان

با این حال اما دولت قزاقستان بر این باور است که استفاده عقیم سازی شیمیایی در میان افراد متجاوز می‌تواند به کاهش جنایات جنسی علیه کودکان و خردسالان کمک کند. الکسی میلوک، یکی از مقامات وزارت کشور قزاقستان می‌گوید از زمان اجرای این قانون تعداد جرائم علیه افراد زیر سن قانونی ۱۵.۴ درصد کاهش یافته است.

مجازات تجاوز به کودکان

یک پرستار و مادربزرگ که وظیفه عقیم سازی متجاوزان به کودکان در بیمارستان را بر عهده دارد ادعا کرده است که غرب نیز باید از این کار کشورهای پسا شوروی الگوبرداری کند. این پرستار ۶۹ ساله که از ۳۵ سال پیش کار در زندان‌های کشور قزاقستان را آغاز کرده است به این نوع رفتار با مهاجمان جنسی اصرار دارد و می‌گوید که این متجاوزان باید با مجازات سخت روبرو شوند. او همچنین اظهار داشته است که هیچ مشکلی با از بین رفتن قدرت مردانه آن‌ها ندارد.

مجازات تجاوز به کودکان

او می‌گوید: «این افراد به هر صورتی که هست باید متوقف شوند. آن‌ها جرائم بسیار بدی را نسبت به کودکان مرتکب می‌شوند. پس قانون حق دارد که این کار را انجام دهد.»

بیشتر بخوانید:

اظهارات جنجالی بهاره رهنما در مورد تجاوز جنسی به دختران

مجازات تجاوز جنسی در ایران چیست؟

نظر دهید

      پاسخ دهید