محکومیت دختر آبادانی و تبرئه مامور حراست؟ ادعاها در مورد رأی پرونده جنجالی

چند ماهی از ماجرای کتک خوردن دختر آبادانی توسط دو زن و کارمند حراست شهرک پالایشگاه در شهر آبادان می گذرد، ماجرایی که انتشار ویدیو مربوط به آن بسیار جنجال آفرین شد. ماجرای کتک زدن یک دختر جوان در شهرک پالایشگاه در شهر آبادان استان خوزستان در اولین روز آبان ماه ۹۹، بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته و در کانون توجه افکار عمومی قرار گرفت. خبر ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما در روز جمعه ۲ آبان ۹۹ تلاش کرد واقعیتی متفاوت از اتفاقی که برای دختر آبادانی رخ داده به نمایش بگذارد. فیلم پخش اعترافات دختر آبادانی در روزهای اخیر با واکنش تند کاربران در شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

اکنون اما برخی رسانه ها به نقل از داریوش معمار ، روزنامه نگار خوزستانی، از تبرئه مهدی کاظمی ، کارمند حراست و محکوم شدن دختر آبادانی خبر می دهند. داریوش معمار مدعی شده که دختر آبادانی در شعبه هفتم دادیاری آبادان در اتهام «ورود به زور، ایراد ضرب و جرح و آتش‌سوزی عمدی»، مجرم شناخته‌شده و برای او قرار جلب به دادرسی صادر شده است. این ادعای معمار در حالی است که ویدیو منتشر شده از کتک خوردن دختر آبادانی به وضوح دست درازی کارمند حراست به بدن وی را نشان می دهد.

نتیجه پرونده دختر آبادانی و مامور حراست

معمار در چند توییت اخیر خود به این موضوع پرداخته و در یک مورد نوشته است:

دختر_آبادانی را یادتان هست!؟
رجب زاده قاضی شعبه ۷ دادیاری آبادان
امروز بدون حضور وکلا،بدون اطلاع ایشان
کارمند حراست فیلم،#مهدی_کاظمی را تبرئه کرده است.
و دختر را با مجرمیت ورود به عنف،ایراد ضرب و جرح و تحریق عمدی قرار جلب دادرسی صادر کرده و معرفی کرده دادگاه!

نتیجه پرونده دختر آبادانی و مامور حراست

وی در توییتی دیگر اسم دختر آبادانی را بهاره چشم براه معرفی کرده و مدعی شده که حکم تبرئه کارمند حراست و محکومیت این دختر بدون اطلاع و دفاع وکلا و بعد از چند ماه تهدید و ارعاب وی صادر شده و در ادامه تصاویری از حکم اولیه را منتشر کرده است.

این روزنامه نگار خوزستانی در تازه ترین توییت خود در این باره چنین نوشته است:

به این دختر توسط یک مدیر در آبادان تجاوز شده و باردار شده، وقتی رفته منزل آن شخص و اعتراض کرده و صدایش را بلند کرده خانواده آن فرد با کمک کارمندان حراست پالایشگاه آبادان این بلا را بر سر دخترآورده اند.
وجدان های خاموش و جامعه ای که به جای متجاوز قربانی را تنبیه می کند.

نتیجه پرونده دختر آبادانی و مامور حراست

دختر آبادانی که خبر ضرب و شتم او در راس خبرهای شبکه های اجتماعی قرار گرفته گفته که در زمان کتک کاری، در حالت طبیعی نبوده و وارد خانه شدم و اعضا خانواده جیغ می زدند و فرار میکردند و مساله را به حراست شهرک پالایشگاه آبادان اطلاع دادم.

طبق اعلام فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبادان، دختر جوانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته، با صاحب خانه اش اختلاف قدیمی داشته و برای تسویه حساب به خانه وارد می شود که توسط چند خانم از اهالی خانه مورد ضرب شتم قرار میگیرد و با کمک مامور حراست شهرک پالایشگاه، تحویل کلانتری می شود.

طبق اعلام فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبادان، مامور حراست حاضر در فیلم کتک کاری دختر جوان آبادانی به دلیل رفتار خشن، بازداشت و تحویل مقامات قضایی گردید. مامور حراست فیزیکی پالایشگاه آبادان در صحنه دستگیری بدن زن جوان را لمس کرده و مرتکب رفتاری غیر اخلاقی شده بود.

بر اساس گزارشی که اخبار شبکه آبادان اخیرا منتشر کرده است، دختر آبادانی با یکی از مردان سرشناس پالایشگاه آبادان کدورت داشته و با شوکر برقی و تیغ موکت بری و چسب وارد خانه آن ها شده و به کودک خانواده هم آسیب زده است.

لذا مادر کودک و زن فامیل به دختر آبادانی حمله ور شده و دماغ وی را شکسته اند. مامور حراست شهرک نیز پا روی بدن دختر آبادانی می گذارد و با باتوم روی بدنش فشار وارد می کند. با دست خود بدن دختر آبادانی را لمس کرده است. دختر آبادانی طبق گفته های مقامات آبادان، با پدر خانواده در ارتباط صمیمی بوده است. مامور حراست روانه زندان شده است .

دختر آبادانی

تصاویری از فیلم کتک کاری دردناک دختر آبادانی در شهرک پالایشگاه که با صورت خونین فریاد می زند

خبرگزاری برنا خبر داده که دختر جوان در شهرک پالایشگاه این شهر با اسید به صاحب خانه قبلی خود حمله ور شده است. تعرض به یک دختر بی پناه و رفتار وحشیانه مامور حراست، غیر قابل قبول و توجیه است. امیدواریم دستگاه قضایی در اسرع وقت با این رفتار غیر انسانی عاملان هتک حرمت دختر جوان آبادانی برخورد کند.

طبق اعلام رکنا، مامور حراست که نسبت به تعرض و هتک حرمت دختر آبادانی اقدام کرده بود روانه زندان شد و دختر جوان نیز  با قرار وثیقه ۱۴۰ میلیون تومانی آزاد شده تا روند درمان او پیگیری شود. رئیس کل دادگستری استان خوزستان هم ساعاتی پیش اعلام کرد که اقدامات قضایی برای برخورد با ضاربان دختر آبادانی در دستور کار دستگاه قضا است.

دختر آبادانی

تصویر مامور حراستی که به دختر آبادانی هتک حرمت کرده و اول آبان ۹۹ روانه زندان شد

هر اتفاقی هم که افتاده باشد، تاکید: «هراتفاقی»! برخورد حاضران در صحنه با #دختر_آبادانی غیرقانونی، غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرانسانی است.

نظر دهید

      پاسخ دهید