مراقبت و پاکسازی پوست صورت در خانه

داشتن پوستی صاف بی‌شک آرزوی بسیاری از خانم‌هاست. خانم‌ها گاهی اوقات از استفاده بیش از حد از کرم‌های آرایشی خسته می‌شوند و دوست دارند پوستی صاف داشته باشند چرا که در زیبایی فرد نقش بسیار زیادی دارد. جوانی فرد در گرو پوستی صاف و سالم است. یکی از راه‌هایی که باید برای داشتن پوستی سالم در نظر گرفت پاکسازی پوست است.


مراقبت روزانه از پوست صورت


با بسته شدن منافذ پوست با چربی و یا آلودگی‌هایی که در طول روز بر روی صورت می‌نشیند راهی برای ایجاد جوش روی صورت پیدا می‌شود برای جلوگیری از این اتفاق باید مراقبت‌های لازم را برای پوست در نظر گرفت. در اینجا روش‌هایی که به شما کمک می‌کند که منافذ مسدود شده‌ی پوستتان از بین برود آورده شده است که به آن می‌پردازیم.

شستشوی صورت: در ابتدا باید پوست صورت خود را با یک ژل شستشوی صورت بشویید و آن را خشک کنید. بهتر است از آب سرد برای شستن پوستتان استفاده کنید سپس با استفاده از شیر پاک‌کن پوست خود را پاک کنید تا هرگونه آلودگی که در صورت شما است پاک شود.

بخور دادن پوست صورت: بعد از شست‌شوی صورت باید آن را 5 دقیقه بخور دهید و با یک حوله آن را خشک کنید.

اسکراب: برای از بین رفتن سلول‌های مرده بر روی پوست از اسکراب استفاده کنید آن را بر روی پوستتان بزنید و سپس آب‌کشی کنید.

ماسک صورت: جهت حفظ لطافت پوست‌تان بهتر است از یک ماسک صورت استفاده کنید.

تونر: پس از استفاده از ماسک صورت بهتر است از یک تونر برای پاک‌سازی پوستتان استفاده کنید. از وظایفی که یک تونر دارد می‌توان به حفظ تعادل PH اشاره کرد.

مرطوب کننده: در آخر از یک کرم مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست‌تان استفاده کنید. همیشه به این نکته توجه کنید که برای حفظ رطوبت موجود در پوست‌تان شب‌ها قبل از خواب به پوستتان کرم مرطوب کننده بزنید.


پاکسازی پوست به روش خانگی


روش‌های زیادی برای پاکسازی پوست وجود دارد یکی از آن راه‌ها استفاده از روش‌های خانگی است به این دلیل که عوارض کمتری نسبت به روش‌های غیرخانگی دارد. در این مقاله استایلی سعی دارد شما را با مراقبت‌های لازم برای پوست و همینطور نحوه‌ی صحیح پاکسازی آشنا کند تا پوستی لطیف و زیبا داشته باشید.

گِل رخت‌شویی: برای پوست‌های چرب بسیار پر کاربرد است که می‌توانید از عطاری‌ها آن را تهیه کنید. گِل رخت‌شویی باعث می‌شود منافذی که مسدود شده‌اند باز شوند. برای استفاده از آن باید مقداری از آن را با بلغور جو دو سر و آب مخلوط کنید و بر روی پوست تمیز بمالید و بعد از 15 دقیقه آن را آب‌کشی و خشک کنید و در آخر از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

شکر: به عنوان لایه‌بردار می‌توانید از شکر استفاده کنید. برای اینکار باید لیمو را نصف کنید و با آب و شکر ترکیب کنید و به مدت 5 دقیقه بر روی پوست تمیز قرار دهید و ماساژ دهید سپس آن را بشویید و از مرطوب کننده استفاده کنید.

لیمو ترش: لیمو ترش باعث می‌شود پوست لایه‌برداری شود و آلودگی‌های روی پوست را پاک کند. آب ‌لیمو را به پوست صورت بمالید و آن را ماساژ دهید سپس آب‌کشی کنید.

عسل: عسل باعث می‌شود منافذ مسدود شده‌ی پوست باز شوند. آن را روی پوست صورت قرار دهید و 5 دقیقه ماساژ دهید سپس آن را با آب ولرم بشویید.

تخم‌مرغ: از سفید تخم مرغ می‌توانید برای باز شدن منافذ مسدوده شده‌ی پوست صورت خود استفاده کنید و همینطور سفیده ی تخم مرغ باعث می‌شود پوستی صاف و جوان داشته باشید. برای اینکه ابتدا سفیده‌ی تخم مرغ را جدا کنید آنقدر آن را به هم بزنید تا کف کند سپس به مدت پنج دقیقه در یخچال قرار دهید و آب لیمو را به آن اضافه کنید و پس از اینکه 10 دقیقه روی پوستتان قرار گرفت آن را با آب ولرم بشویید.

جوش شیرین: از بهترین لایه‌بردارهایی که می‌توان به آن اشاره کرد جوش شیرین است که به زیباتر شدن پوست شما نیز کمک می‌کند. ابتدا یک قاشق چای خوری آب و دو قاشق چای خوری جوش شیرین را با هم ترکیب کنید تا به شکل خمیر در بیاید سپس آن را بر روی پوست خود بمالید بعد از 5 دقیقه آن را با آب ولرم آب‌کشی و خشک کنید.

جعفری: برای تهیه‌ی این ماسک ابتدا 300 گرم آب جوش را داخل ظرفی بریزید و پس از خنک شدن آن را از صافی رد کنید سپس پارچه‌ی تمیزی را داخل آن بخیسانید و آن را 15 دقیقه روی پوستتان قرار دهید.

بیشتر بخوانید: ۳ روش استفاده از چای سبز برای مراقبت پوست 

نظر دهید

      پاسخ دهید