میکاپ نارنجی مخصوص فصل پاییز

معمولا ما وقتی می‌خواهیم رنگ آرایش‌مان را انتخاب کنیم، به رنگ نارنجی فکر نمی‌کنیم. اگر هم به آن فکر کنیم، از انجام دادنش منصرف می‌شویم، دقیقا مثل زدن مدل موی پیکسی کوتاه یا پوشیدن لباس‌های نیم تنه. به نظر آرایشگران حرفه‌ای، آرایش نارنجی به توانایی و دقت بسیار نیاز دارد. آرایشگر معروف آندرو سوتومایور می‌گوید آرایش نارنجی به همه رنگ پوستی می‌‌آید. وقتی با دقت و توجه لازم و مواد کافی این آرایش انجام داده شود، شادابی به صورت می‌بخشد. البته اگر آرایش نارنجی با دقت و ظرافت انجام شود یعنی رنگ نارنجی به خوبی به گونه و لب‌ها مالیده شود، صورت را شاداب و جوان می‌کند. حتی می‌توان با گرم کردن تن چهره، عیب و ایرادات پوست را کم کرد. چرا که وقتی تن پوست گرم‌تر باشد، لکه‌ها و جوش‌های سیاه کمتر به چشم می‌آیند. رنگ نئون و بقیه‌ی رنگ‌های طیف نارنجی، برای گردش‌های تابستانی مناسب اند. اما رنگ نارنجی ناب برای هر روز به خصوص روزهای زیبای پاییزی، جذاب است. برای دِرِک لام( مدل معروفی که عکسش را گذاشته‌ام)، وقتی می‌خواهد آرایش نارنجی کند، رنگ رژ نارنجی مات انتخاب می‌کند. اما گابریل آلمادوار به کسانی که مدل نیستند توصیه می کند، رنگ رژ نارنجی ساده انتخاب کنند و سایه چشم نارنجی و هلویی استفاده کنند. سپس سایه را با خط چشم تیره‌ای مثلا مشکی فیکس کنند.


طریقه‌ی انتخاب رنگ‌های نارنجی


1. فقط و فقط دو رنگ انتخاب کنید: رنگ رژ نارنجی‌تان را با رنگ گونه و رنگ سایه چشم هماهنگ کنید تا آرایشی زیبا و تک رنگ داشته باشید. ( مثلا به نظر سوتومایور رژ نارنجی خیلی خوب با رژ گونه‌ی مرجانی ست می‌شود). اما نه به این صورت که هم برای لب‌ها، هم گونه و هم سایه چشم از  نارنجی استفاده کنید. به نظر آلمادوار همه را نارنجی کردن، آدم را شبیه دلقک‌ها می‌کند.

2. هوشمندانه ترکیب کنید: وقتی رنگ نارنجی را با بقیه‌ی سایه‌ها ست می‌کنید،از رنگ‌های گرمی مثل برنز، طلایی، قهوه‌ای، مسی، سبز و نودی استفاده کنید. چرا که این رنگ‌ها با رنگ نارنجی هم‌خوانی دارند و تضادی ایجاد نمی‌کنند. فقط این که یک استثنا وجود دارد: اگر رنگ رژتان رگه‌های آبی زیادی دارد( یعنی تن نارنجی آن سرد باشد) ، می‌توان با رنگ‌های سردی مثل آبی و بنفش و همچنین از هر یک از رنگ‌های خنثی که در بالا گفته شد، ست کنید.

3. رنگ نارنجی‌ای انتخاب کنید، که به شما بیاید: آلمادوار می‌‎گوید، از آن جایی که رنگ نارنجی بر عکس رنگ قرمز به همه می‌آید، زیاد نگران انتخاب درست رنگ نباشید. اما برای پیداکردن یک رنگ نارنجی خاصی که بهتان بیاید، مراحل زیر، از انتخاب رنگ قرمز را دنبال کنید. به بیانی، کسانی که رنگ پوستشان سفید است، از نارنجی مایل به آبی استفاده کنند. کسانی که رنگ پوستشان گندمی است، باید از رنگ نارنجی ساده استفاده کنند و آن‌هایی که رنگ پوست سبزه دارند، از نارنجی مایل به قرمز استفاده کنند. اگر در انتخاب رنگ نارنجی‌ به مشکل برخوردید، این را یاد بگیرید: پوست‌های روشن و سفیده نارنجی کم‌رنگ، گندمی‌ها نارنجی معمولی و سبزه‌ها نارنجی پررنگ استفاده کنند.


چگونه آرایش کنید؟


1. یا کم یا زیاد اما نصفه و نیمه نه: ساتوموار می‌گوید دقیقا مثل هر رنگ روشن دیگری، یا باید آرایش لب کم داشته باشید که با رنگ طبیعی لبتان یکی شود و تن آن را گرم کند، یا این که کامل رژ بزنید که لب‌ها را برجسته کند. رژ زدن نصفه و نیمه توصیه نمی شود.

2. هایلایتر بزنید: برای این که رنگ رژ هرکس ناب و تمام عیار به نظر برسد، چه نکته‌ای را باید دانست؟ بعد از آن که رژ لبتان را زدید، می‌توانید یا یک رژ نارنجی کم رنگ‌تر به وسط لب بالایی بزنید، یا این که کمی سایه‌ی سفید یا پودر براق به قوس لب‌تان بزنید. هر دوی این تکنیک‌ها کمک می‌کند که نوری که به لب برخورد می‌کند، ابعاد بیشتری به آن بدهد.

3. هر چیزی را با دقت سر جایش بزنید: از آن جایی که هیچ کس رژ گونه‌ی نارنجی نمی‌زند، باید موقعی که این رنگ را به گونه‌تان می‌زنید، دقت کنید. آلمادوار پیشنهاد می‌کند که رژ گونه‌ای بزنید که به رنگ پوستِ اطراف استخوان ‌گونه‌تان بیاید و بعد از آن با براش آغشته به نارنجی جانانه دقیقا روی گل‌گونه بزنید. تا آرایشی طبیعی با چهره‌ای شاداب داشته باشید.

4. جرات این را داشته باشید که خط لب یا چشم نارنجی بکشید: خط لب نارنجی را اصولا مدل‌ها می‌مالند. اما اگر شما هم دوست داشتید که این خط لب یا چشم را امتحان بکنید، قطعا آرایش جذابی خواهید داشت. یک براش کوچک بردارید و روی خط لب حرکت کنید( می‌توانید خط چشم نارنجی هم بزنید، اما پیدا کردن خط لب نارنجی آسان‌تر است).آن قدر این کار را تکرار کنید که تن آن گرم شود و به خورد براش برود. اگر خط چشم نارنجی مالیدید، از قسمت وسط پلک بالایی شروع کنید و خیلی نرم با براش روی خط چشم حرکت کنید. وقتی به قسمت بیرونی چشم رسیدید، رنگ را به سمت بیرون پخش کنید. بعد از آن براش را روی گوشه‌ی داخلی پلک بالا که نزدیک بینی است، بگذارید و روی خط چشم‌تان حرکت کنید تا به جایی که شروع به براش کشیدن کردید، برسید، یعنی وسط پلک و دو تا خط را به هم وصل کنید. در پایان کار، سایه‌ای با رنگ خنثی( مثلا: قهوه‌ای، خاکستری یا سیاه) در طول خط چشم پلک پایین بمالید. تا به قول آلمادوار بنای کار طبیعی باشد.

5. سایه را فیکس کنید: رنگ‌های روشن اصولا جا‌به‌جا و پخش می‌شوند. پس با این وجود آرایش‌تان را با یک اسپری فیکساتور فیکس کنید تا سر جایش بماند و بیشتر دوام داشته باشد و به پوستتان درخشش براقی بدهد. اسپری را یک بار قبل از این که فونداسیون بمالید، (تا چربی پوستتان را کنترل کند) و یک بار هم وقتی آرایش‌تان تکمیل شد، بزنید. برای این که رژ نارنجی‌تان شره نزند یا پخش نشود، بعد از آن که به لبتان رژ زدید، خط لبی که با رژتان ست بشود، بکشید. آلمادوار می‌گوید خط لب را بعد از رژ بزنید که خط محوی اطراف لب درست کند و رژتان از خط بیرون نزند. او پیشنهاد دیگری برای این که رژ نارنجی به بیرون از لب شره نکند دارد، یک خط لب روشن بالای خط لب نارنجی بمالید، اینجوری دقت هر بیننده‌ای به خط لب روشن جلب می‌شود.

بیشتر بخوانید: آموزش استفاده از اسپری فیکس کننده یا فیکساتور

نظر دهید

      پاسخ دهید