میکرودرمابراسیون چیست و آیا ارزش انجام دادن را دارد؟

هنگامی که اولین نوبت جلسه میکرودرمابراسیون یا همان میکرودرم ابریژن خود را می‌گیرید ممکن است مانند کسانی که تا به حال آن را تجربه نکرده‌اند به دنبال اطلاعات باشید و از اشخص اطراف خود چیزهای مختلفی در این مورد بشنوید. بعضی می‌گویند که روش خوبی است اما گران است. بعضی دیگر می‌گویند روش دردناکی است و رنگدانه‌های پوست آنان را بدتر کرده است. اما ما به بعضی از پرسش‌های شما در این مقاله پاسخ خواهیم داد تا با اطلاعات ناموثق دیگران گیج نشوید. 


میکرودرمابراسیون چیست؟


روش درمانی غیرتهاجمی است که به استفاده از کریستال‌های ریز یا دستگاه دستی سایشی پوست را تحریک می‌کند، همه پوست‌های قدیم و مرده را بر می‌دارد و پوست جدید، جوان و شاداب زیرین آن دیده خواهد شد.کریستال‌ها را روی پوست ماساژ می‌دهند تا پوست‌های مرده لایه برداری شوند. کریستال‌ها به همراه پوست‌های مرده با دستگاهی خاص مکش می‌شوند. همچنین ممکن است با دستگاهی دستی که دارای دیسکی ساینده و چرخنده است و تاثیری مانند لایه برداری بر پوست دارد، روی پوست شما کار کنند. درمان ممکن است در سه جلسه انجام شود. جلسه اول با همان دانه‌های ریز کریستال که به شکل الماس هستند، پوست شما را لایه برداری می‌کنند. جلسه بعد ممکن است همان روش را به نوع دیگری از کریستال ارگانیک داشته باشید که حاوی آنزیم‌های افزایش کلاژن سازی است. در جلسه آخر نیز احتمالاً 10 دقیقه با دستگاه دستی ساینده‌ای که می‌چرخد، روی پوست شما کار شود. برای بعضی از درمان‌ها تنها یک نوع از میکرودرمابراسیون انجام می‌شود.


تفاوت میکرودرمابراسیون با درمابراسیون چیست؟


میکرودرمابراسیون از درمابراسیون کمتر تهاجمی است. درمابراسیتون روشی قوی‌تر برای برداشتن لایه رویی پوست است. متخصص پوست ممکن است درمابراسیون را برای رفع اسکار آکنه، اسکار حاصل از تصادف یا عمل جراحی و برای پاک کردن تاتو توصیه کند. همچنین درمابراسیون تنها برای افردای مناسب است که پوست روشن دارند. اما میکرودرمابراسیون برای انوع رنگ پوست مناسب است.


فواید انجام میکرودرمابراسیون چیست؟


فواید آن بسیار است. میکرودرمابراسیون برای همه سنی و برای اکثر پوست‌ها مناسب است. فوق‌العاده است که بتوانید صورتی درخشان‌تر و جوان‌تر داشته باشید. این روش همچنین می‌تواند اندازه منافذ پوست را کاهش دهد زیرا جرم‌های درون آنها را مکش می‌کند. به راحتی تراکم پوست را افزایش می‌دهد، لکه و آثار پیری را کم می‌کند و برای غدد لنفاوی مفید است که به کم کردن هاله زیر نیز چشم نیز کمک می‌کند. به صورت چشمگیری بعد از مدتی متوجه درخشان شدن پوست خود می‌شوید، لکه‌های پوستی ( درمان خانگی مشکلات پوستی ) از بین می‌روند یا کم رنگ تر می‌شوند و همچنین جوش‌ها از بین می‌روند، فقط ممکن است کمی جای جوش‌ها قرمز شود که آن هم بعد از چند ساعت از بین می‌رود. همچنین منافذ صورت شما کمی کوچک‌تر ، تراکم پوست شما بیشتر و هاله زیر چشمتان کم‌تر می‌شود.


چه کسانی می‌توانند میکرودرمابراسیون را انجام دهند؟


ممکن است شنیده باشید که میکرودرمابراسیون برای افراد دارای پوست تیره و زیتونی رنگ مناسب نیست اما این گفته حقیقت ندارد. میکرودرماسیون برای انوع مختلف رنگ و نوع پوست مناسب است. همچنین برای پوست تمام سنین از پیر تا جوان مناسب است.


آیا میکرودرماسیون درد دارد؟


میکرودرمابراسیون دردناک نیست. بلکه بسته به نوع کریستال مورد استفاده ممکن است روی پوست خود احساس خارش کنید. شاید حتی بتوان گفت کمی هم آرامش بخش هم هست.

میکرودرمابراسیون پوست


آیا با میکرودرمابراسیون اسکار آکنه از بین می‌روند؟


میکرودرمابراسیون مخصوصاً برای از بین بردن انواع جای آکنه مناسب است. جای آکنه با از بین بردن پوست‌های مرده محو می‌شود. میکرودرمابراسیون همچنین می‌تواند عملکرد سلول‌ها را افزایش دهد که به تجدید و ترمیم اسکاری مانند اسکار آکنه کمک می‌کند. یکی دیگر از مزیت‌های میکرودرمابراسیون این است که می‌توانید جهت گرفتن نتیجه بهتر از هر نوع سرم یا محصولی استفاده کنید. اینگونه اثر درمانی که برای اسکار آکنه انجام می‌دهید، افزایش می‌یابد.


آیا با میکرودرمابراسیون چروک‌ها از بین می‌روند؟


چروک صورت به دلیل صدمات اشعه آفتاب و گذر زمان روی صورت به وجود می‌آیند بنابراین متاسفانه میکرودرمابراسیون در این مورد به شما کمک نمی‌کند. ممکن کمی چروک‌های صورتتان را محو کند اما آنها را به صورت کامل از بین نمی‌برد. قطعاً پس از درمان پوست شما جوان‌تر به نظر خواهد رسید اما حتی اگر بارها این درمان را تکرار کنید، خطوط صورتتان از بین نمی‌روند. شاید بهتر است از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک‌ها استفاده کنید.به طور کلی این درمان برای مشکلاتی پوستی که در زیر ذکر شده است انجام می‌شود:

  • کدری پوست صورت
  • رنگ پوست ناهمگون
  • بافت پوست ناهمگون
  • علائم پیری
  • اسکارهای سیاه آکنه
  • ملاسما یا همان نواحی یا نقاط تیر روی پوست
  • اسکار

هر چند وقت یکبار به میکرودرمابراسیون نیاز دارید؟


این سوال مهمی است. اگر مشکلی پوستی دارید که می‌خواهید آن را درمان کنید، باید اینکار را هر چهار تا شش هفته برای گرفتن نتیجه خوب انجام دهید. اما اگر تنها برای درخشان شدن پوست خود اینکار را انجام می‌دهید، زمانی مشخصی وجود ندارد.


نتیجه میکرودرمابرسیون چگونه خواهید بود؟


اگر بخواهیم بزرگنمایی کنیم باید بگویم که نتیحه آن فوق‌العاده خواهد بود. سه روز بعد از درمان احتمالاً بهترین پوست عمرتان را خواهید داشت. در آن روزها دیگر نیازی به استفاده فونداسون یا برنزر ندارید. بدون آنها هم پوستتان به انداره کافی درخشان خواهد بود. منافذ پوستتان کوچک‌تر می‌شود، پوستتان براق‌تر می‌شود و جای جوش‌ها و هاله زیر چشم‌ها نیز کاهش می‌یابند. حتی تا دو هفته بعد هم پوستتان بهتر از همیشه به نظر می‌رسد اما تاثیر آن موقت است و همیشه پوستتان براق و درخشان نخواهد بود. اما اگر مشکل پوستی خاصی دارید، باید بین 5 الی 16 جلسه بسته به نوع پوست و مشکل پوستی اینکار را انجام دهید تا مشکلات پوستی شما شروع به خوب شدن کنند.


مراقبت‌های پس از میکرودرمابراسیون چیست؟


بعد میکرودرمابراسیون پوستتان کمی حساس می‌شود زیرا چند لایه مرده از روی پوستتان برداشته است و شما پوستی جدید و حساس دارید. بنابراین مهم است که زیاد آن را لمس نکنید. دستان شما پر از باکتری‌هایی است که ممکن است پوست شما را عفونی کند. ممکن است کمی ژل شفاف جهت محافظت از پوست جدیدتان در مقابل آلودگی‌های بیرون برای شما تجویز شود و حتی می‌توانید شب را با همان ژل بخوابید.این تمام چیزی است که باید در موردش نگران باشید. بعد از میکرودرمابراسیون تنها کمی قرمزی روی پوستتان پدیدار می‌شود که احتیاج به هیچ کرمی خاصی برای استفاده ندارد. تنها چند روز اول پوستتان را تمیز و دور از نور مستقیم خورسید نگه دارید.


آیا میکرودرمابراسیون ارزش انجام دادن را دارد؟


احتمالش زیاد است که بعد از یکبار تجربه، دوباره به سراغ آن بیایید. اما اگر مشکل خاص پوستی ندارید احتمالاً بخواهید آن را قبل از مراسم خاصی انجام دهید که قصد زیباتر دیده شدن در آنها را دارید.

بیشتر بخوانید: استفاده از روغن ویتامین E برای جوانسازی پوست

نظر دهید

      پاسخ دهید