هادی چوپان، مقام چهارم «مستر المپیا» گرفت: داستان «گرگ ایرانی»

هادی چوپان ، متولد چهار مهر ماه سال شصت و شش در شهرستان بیضا درتوابع استان فارس است. این بچه جنوب، یکی از حرفه ای ترین و خوش استایل ترین و معروف ترین بدنسازان ایران است.

از سال ۱۳۷۹ در ورزش پرورش اندام بوده و یکی از نام های جهانی ایرانیان در این ورزش به شمار می رود. اخیرا موفق به کسب مقام چهارمی در مستر المپیا شد. از سال نود تا نود و پنج، عضو تیم ملی بدنسازی ایران بوده و در چندین دوره مسابقات فدراسیون بین المللی بدنسازی و تناسب اندام، حضور داشته و عناوین ملی و جهانی متعددی در کارنامه دارد.

در مسابقات مستر المپیا، چوپان در سال ۲۰۱۹ میلادی، شگفتی ساز شد. مقام سومی را کسب کرد. هادی چوپان در کنار مرحوم بیت الله عباسپور از جمله بدنسازان ایران است که به مستر المپیا راه یافته است.

هادی چوپان ، ۱۷۰ سانتی متر قد دارد و بیش از ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد. او را گرگ ایرانی ها لقب داده اند. هادی چوپان به تشویق برادرش وارد رشته بدنسازی شد. قهرمان نامدار استان فارسی ها، اکنون قهرمان نامدار ایران و آسیا است.

هادی چوپان در اولین حضورش در مهم‌ترین رقابت دنیا در سال ۲۰۱۹ در یک رقابت نزدیک و با شکست نفراتی، چون دکستر جکسون، رونی وینکلار و… بعد از براندون کوری و ویلیام بوناک مقام سومی دسته سنگین وزن مستر المپیا را به دست آورد.

هادی چوپانی

هادی چوپان در کنار مربی خود

علی نعمتی از مربیان هادی چوپان بوده و نقش زیادی در موفقیت های جهانی وی ایفا کرد. نقره جهان در سال ۲۰۱۲، طلای آسیا در سال ۲۰۱۳، نقره دبی اکسپور ۲۰۱۸، طلای مسابقات مستر المپیا پرتغال ۲۰۱۸ و برنز مستر المپیا دسته آزاد در سال ۲۰۱۹ از کلکسیون افتخارات گرگ ایران است. کولاک چوپان در شهریور سال ۱۳۹۸ در آمریکا آن هم بدون حمایت خاصی، از جمله افتخارات گرگ ایران است.

نتیجه امسال مستر المپیا واقعا غیرقابل پیش‌بینی بود. از طرفی فیل هیث بعد از مصدومیت و دوری دو ساله از رقابت‌ها برگشته بود و براندون کوری قهرمان پیشین مستر المپیا درصدد کسب مجدد قهرمانی و دفاع از عنوان خود بود. از آن طرف جی کاتلر شانس موفقیت فیل هیث را بیشتر می‌دانست. هادی چوپان ، امسال با حجم و چگالی بیشتر عضلات روی استیج مستر المپیا ۲۰۲۰ امیدوار به تاریخ‌سازی مجدد بود که در نهایت مقام چهارمی را کسب کرد.

هادی چوپان، مقام چهارم «مستر المپیا» گرفت: داستان «گرگ ایرانی»

از کلکسیون اینستانوشته های هادی چوپان در پاییز ۹۹

این دوره از رقابت های مستر المپیا در شهر فلوریدا ایالات متحده آمریکا برگزار شده بود و هادی چوپان به سختی توانست ویزای امریکا را در روزگار کرونایی بگیرد. امیدواریم چوپان در مستر المپیا ۲۰۲۱ بتواند مقام قهرمانی را از آن خود کند.

هادی چوپان تصاویر و پشت صحنه تمریناتش و ویدیوهایی از حضورش در رقابت های جهانی را در اینستاگرام ۱.۷ میلیون فالوئری خود به اشتراک گذاشته است. برای دیدن گرگ ایران به نشانی: @hadi_choopan مراجعه کنید. امکان کامنت گذاری روی صدها اینستانوشته هادی چوپان برای میلیون ها هوادارش در سراسر ایران و جهان مهیا نیست. برند Evogen Nutrition از حامیان گرگ ایرانی است.

اگر چوپان در اینستاگرامش که به زبان انگلیسی هم پست میزند، از هشتگ های معروف بدنسازها هم استفاده کنده و آموزش ویدیویی بدنسازی هم به علاقمندان بدهد، ۱۰ میلیون فالوئر، کف مخاطبانش خواهد بود.

نظر دهید

      پاسخ دهید