هجوم مردم برای خریدن مرغ زنده در شهرستان نیکشهر + ویدئو

طی چند روز گذشته ویدئویی از هجوم مردم برای خرید مرغ به یک مرغداری در نیکشهر در فضای مجازی دست به دست شد که شایعاتی را با خود به همراه داشت. حال رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر و صاحب این مرغداری به این شایعات پاسخ داده‌اند.

هجوم مردم برای خریدن مرغ زنده در شهرستان نیکشهر + ویدئو

حبیب رئیسی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر گفت: «در شهرستان نیکشهر و توابع آن ۶ واحد مرغداری فعال داریم و تاکنون هیچ حمله‌ای به آن‌ها صورت نگرفته است و ویدئو و شایعات منتشر شده در فضای مجازی جو سازی هستند.» او ادامه داد: «فیلمی که منتشر شد مربوط به یکی از مراکز عرضه مرغ است که در آن مرغ زنده عرضه می‌شود. هنگام فروش و تحویل مرغ بی نظمی‌هایی صورت گرفت که این شایعات را رقم زد.»

هجوم مردم برای خریدن مرغ زنده در شهرستان نیکشهر + ویدئو

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر افزود: «هیچگونه تعرض یا مشکلی برای هیچ یک از مرغداری‌های نیکشهر به وجود نیامده و خوشبختانه مرغداری‌های ما به سلامت در حال انجام کار هستند و از نظر تامین مرغ هم مشکلی نداریم که خیال مردم از این بابت راحت باشد.»هجوم مردم برای خریدن مرغ زنده در شهرستان نیکشهر + ویدئو

مالک مرغداری نیکشهر نیز در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما در پاسخ به خریداری شدن مرغ‌ها توسط مردم اذعان داشت: «بله، هر کسی که مرغ دستش بود هزینه آن را پرداخت کرده بود و هیچگونه سرقتی نیز صورت نگرفته و خسارتی نیز به مرغداری ما وارد نشده است.» در ادامه خبرنگار از او علت خریداری شدن مرغ زنده توسط مردم را جویا شد که وی پاسخ داد: «ذائقه مردم مرغ زنده است. مرغ کشتار روز در سیستان و بلوچستان تقریبا استفاده نمی‌شود.»

یکی از کارکنان این مرغداری نیز در مصاحبه خود گفت: «مردم زیادی برای تسویه حساب آمدند ولی ما فقط یک ترازو و کارتخوان برای حساب کردن داشتیم. این باعث طولانی شدن روند فروش این مرغ‌ها شد و جمعیت هم در همین زمان در حال افزایش بود.» او با اشاره به شایعات به وجود آمده مبنی بر وارد شدن خسارت به این مرغداری، درگیری و دزدیده شدن مرغ در آن گفت: «چنین چیزهایی در اینجا پیش نیامده است.»

نظر دهید

      پاسخ دهید