چگونه با اسکراب قهوه پوستی درخشان داشته باشید!

قهوه، یکی از مواد طبیعی است که در اکثر خانه‌ها یافت می‌شود. همانطور که می‌دانید قهوه خواص زیادی دارد و به دلیل داشتن مقدار زیادی کافئین و آنتی اکسیدان علاوه بر افزایش ایمنی بدن و کاهش استرس برای سلامتی پوست نیز بسیار مفید است. برای داشتن پوستی درخشان، نرم و صاف توصیه می‌شود از اسکراب قهوه استفاده کنید. با استایلی همراه باشید تا با ساخت اسکراب قهوه بیشتر آشنا شوید.

1. موهایتان را ببندید

با بستن موهای خود، هنگامی که می‌خواهید ماسک را روی صورت‌تان بزنید از برخورد کردن اسکراب با موهایتان جلوگیری می‌شود. با یک کش موهای خود را دم اسبی ببندید.

بستن مو با کش

2. دست‌هایتان را بشویید

این نکته بسیار حائز اهمیت است. بنابراین برای جلوگیری از انتقال باکتری و میکروب به پوست صورت‌تان بهتر است دست‌هایتان را با آب و صابون به خوبی بشویید.

شستن دست با آب و صابون

3. پوستتان را بشویید

قبل از زدن اسکراب روی پوست‌تان بهتر است که صورت‌تان را بشویید تا این اسکراب به خوبی اثر کند. مقداری از شوینده‌ی ملایم را روی پوست‌تان بزنید و 1 الی 2 دقیقه با حرکات دایره‌ای آن را ماساژ دهید، سپس آن را بشویید و خشک کنید.

شستن پوست صورت

4. اسکراب قهوه درست کنید

در یک ظرف کوچک قهوه، روغن نارگیل و عسل را اضافه کنید سپس مواد را با قاشق به خوبی مخلوط کنید تا یکدست شود.

اسکراب قهوه - قهوه - عسل - روغن نارگیل

5. از اسکراب روی پوست‌تان استفاده کنید

مقداری از اسکراب را روی پوست‌تان بزنید و با حرکات دایره‌ای آن را به مدت 20 الی 30 ثانیه ماساژ دهید. به این نکته دقت کنید که نباید مدت زیادی اسکراب را روی پوست‌تان ماساژ دهید چرا که ممکن است به پوست‌تان آسیب برساند.

استفاده از اسکراب قهوه روی پوست

6. اسکراب را از روی صورت‌تان بشویید

پس از گذشت زمان در نظر گرفته شده، اسکراب را با آب سرد بشویید تا با این کار منافذ پوست‌تان بسته شود. هنگام شستن مطمئن شوید هیچ‌گونه اسکرابی روی صورت‌تان باقی نمانده است.

شستن صورت با آب سرد

7. از مرطوب کننده استفاده کنید

پس از شستن صورت‌تان، بهتر است از یک مرطوب کننده متناسب با نوع پوست‌تان استفاده کنید برای این کار مقداری از مرطوب کننده را کف دست‌تان بزنید و دست‌ها را با یکدیگر مالش دهید تا کمی گرم شوند. سپس کف دست‌تان را روی صورت‌تان فشار دهید، با این روش مرطوب کننده بهتر جذب پوست‌تان می‌شود.

مالیدن مرطوب کننده روی پوست

8. برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر، از اسکراب قهوه 1 الی 2 بار در هفته استفاده کنید

به یاد داشته باشید که شما نتیجه‌ را فورا مشاهده نخواهید کرد و به زمان نیاز دارید، بنابراین از انجام آن دلسرد نشوید.

استفاده از اسکراب قهوه 1 تا 2 بار در هفته

بیشتر بخوانید: لایه‌برداری و پاکسازی پوست با اسکراب شکر 

نظر دهید

      پاسخ دهید