چگونه مژه‌هایمان را رنگ کنیم؟

خانم‌ها برای تیره‌تر کردن مژه‌هایشان از ریمل استفاده می‌کنند این کار نیازمند مصرف روزانه است و استفاده از آن به شکل موقتی است. یکی از کارهایی که می‌توانید برای تیره شدن مژه‌هایتان استفاده کنید رنگ کردن مژه‌هایتان است و با این کار تا مدتی مژه‌های شما مشکی باقی می‌ماند. تیره بودن رنگ مژه باعث می‌شود چشمان شما زیباتر دیده شود. اگر شما مژه‌های کمرنگی دارید با استفاده از رنگ مژه می‌توانید به مژه‌های خود زیبایی خاصی بدهید. در این مقاله نحوه‌ی رنگ کردن مژه را به صورت گام به گام به شما آموزش می‌دهیم و شما می‌توانید در منزل( با دقت فراوان) یا در سالن‌های زیبایی (توسط افراد ماهر) انجام دهید. با استایلی همراه باشید.

مرحله اول

انتخاب رنگ مژه

رنگ مژه

بهتر است از رنگ‌های که مخصوص مژه هستند استفاده کنید و هرگز از رنگ‌ مو برای رنگ کردن مژه‌هایتان استفاده نکنید چرا که ممکن است به چشم‌های شما آسیب بزند. از این رو حتما رنگی را تهیه کنید که روی جعبه‌ی آن قید شده باشد که مخصوص استفاده برای مژه است.

از رایج‌ترین رنگ‌هایی که برای مژه بسیار پرکاربرد است رنگ مشکی پرکلاغی و قهوه‌ای است که در بین خانم‌ها بسیار پرطرفدار است.

  • بهتر است که از رنگ‌های گیاهی به جای رنگ‌های شیمیایی استفاده کنید.
  • از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید.

انجام دادن تست حساسیت

مقداری از رنگ را با استفاده از یک قلم‌مو بر روی آرنج، پشت گوشتان و یا هرجایی که از دید پنهان است بزنید اجازه دهید 30 دقیقه روی پوست شما بماند سپس تا 24 ساعت قبل از رنگ کردن مژه نواحی تست شده را در نظر بگیرید اگر با خارش، سوزش و یا التهاب همراه شد به احتمال زیاد شما یک واکنش آلرژیک نسبت به رنگ دارید و نباید از رنگ بر روی مژه‌های خود استفاده کنید. به این نکته بسیار توجه کنید که قبل از زدن رنگ به مژه‌هایتان حتما این تست را انجام دهید.

ترکیب رنگ

پس از انجام تست حساسیت و در صورت عدم بروز حساسیت رنگ را آماده کنید. هر محصولی نحوه‌ی ترکیب رنگ و اکسیدان را در کاتالوگ و یا در روی جعبه‌ی رنگ نوشته‌اند. مقداری از رنگ را در ظرفی بریزید و با مقدار مناسب اکسیدان(مراجعه به کاتالوگ راهنما) ترکیب کنید.

  • از اکسیدان‌هایی که ضد حساسیت هستند استفاده کنید.
  • کیت رنگ مژه با اکسیدان، قلم‌مو و سینی مخصوص مخلوط کردن همراه هستند.

غلظت رنگ مناسب

پس از اینکه مقداری از رنگ و اکسیدان را در ظرفی ریختید باید به قدری مخلوط کنید که غلیظ شود. این نکته را باید در نظر داشته باشید استفاده از اکسیدان زیاد باعث می‌شود که رنگ به خوبی روی مژه‌ها نماند.

مرحله دوم

چشم‌های خود را پاک کنید

با استفاده از تونرهایی که مخصوص چشم‌ها هستند چشم‌هایتان را پاک کنید تا از هر گونه آلودگی، چربی و مواد آرایشی است پاک شود.

در اطراف چشم از وازلین استفاده کنید

اطراف چشم‌هایتان را با وازلین بپوشانید تا در صورت برخورد رنگ با پوستتان به راحتی تمیز شود. در زیر چشم‌هایتان از یک پد محافظ استفاده کنید تا در صورتی که پلک زدید مواد بر روی پوستتان پخش نشود.

از براش ریمل استفاده کنید

با استفاده از براش ریمل، مقداری از رنگ را بردارید به صورتی که براش کامل به مواد آغشته شود بنابراین اضافه‌های رنگ را جدا کنید.

دستان خود را ثابت نگه دارید

رنگ کردن مژه

اگر قادر نیستید که دستان خود را ثابت نگه دارید رنگ مژه را در خانه انجام ندهید و آن را حتما در سالن‌های زیبایی انجام دهید. در صورتی که رنگ به چشم‌های شما وارد شد و باعث سوزش شد بلافاصله باید آن را بشویید.

رنگ را روی مژه‌های بالایی برس بزنید

به وسیله براش ریمل که به رنگ آغشته شده است از ریشه‌ی مژه به سمت بالا شروع کنید شانه بزنید همانند وقتی که ریمل می‌زنید. مژه‌ها را کامل به رنگ آغشته کنید و دقت کنید که رنگ به داخل چشم‌تان نرود. در صورتی که رنگ با چشمانتان برخورد کرد رنگ را با پنبه پاک کنید و چشم هایتان را با آب ولرم بشویید.

رنگ را روی مژه‌های پایین برس بزنید

دقیقا مراحلی که برای مژه‌های بالا انجام داده‌اید را برای مژه‌های پایین نیز انجام دهید. بعد از هر بار ریمل زدن با آینه بررسی کنید که رنگ به طور کامل مژه‌هایتان را پوشانده باشد.

20 دقیقه صبر کنید تا مژه‌هایتان رنگ بگیرد

رنگ کردن مژه

مژه‌های شما باید رنگ را به طور کامل جذب کند بنابراین 20 دقیقه صبر کنید تا رنگ مژه تنظیم شود.

شستن رنگ

ابتدا پنبه را درون آب گرم فرو کنید. چشمان خود را ببندید و رنگ را از روی چشم‌های خود پاک کنید. پد را تعویض کنید و همین‌کار را 3 الی 4 مرتبه تکرار کنید تا مواد روی مژه‌های شما نباشد. سپس مژه‌های خود را با یک پارچه‌ی نخی تمیز خشک کنید.

هر چند هفته یک‌بار مژه‌های خود را رنگ کنید

آموزشی رنگ کردن مژه

رنگ‌های مژه بین 4 تا 6 هفته دوام دارند. هنگامی که رنگ شما بی رنگ شد بهتر است آن را مجددا رنگ کنید.

 بیشتر بخوانید: ۶ مرحله ساده برای رنگ کردن تارهای سفید ابرو  

 

نظر دهید

      پاسخ دهید