کنایه علی اکبر رائفی پور به مرغ سحر خواندن حاضران در خاکسپاری محمدرضا شجریان

علی اکبر رائفی پور که یکی از تئوریسین ها و چهره های مشهور و البته جنجالی اصولگرایان است همواره با صحبت ها و ابراز عقیده های عموماً متفاوت خود خبرساز می شود. وی که در مسائل مختلف خود را صاحب نظر می داند در تازه ترین جنجال خود به کسانی که در مراسم خاکسپاری استاد محمدرضا شجریان حاضر شده و ترانه مرغ سحر خوانده اند نسبت به شیوع کرونا کنایه زده است. وی با قرار دادن یک چارت در حساب توییتری خود با شرح «مرغ سحر بخوانید تا کرونا نگیرید»، شانس و درصد انتقال ویروس کرونا در مواقع مختلف و در حالت ماسک زدن و نزدن افراد را نشان داده است که در قسمت آخر چارت دیده می شود شانس انتقال کرونا در حالت بدون ماسک و خواندن ترانه مرغ سحر ناله سر کن صفر درصد است.

واکنش علی اکبر رائفی پور به مرغ سحر خواندن در مراسم خاکسپاری استاد محمدرضا شجریان

این توییت در واقع واکنشی به اتفاقاتی است که در مراسم خاکسپاری استاد شجریان رخ داد و شرکت کنندگان در این مراسم چه در بهشت زهرا و چه توس در مراحل مختلف و البته گاه بدون رعایت پروتکل های بهداشتی شروع به خواندن این ترانه نوستالژیک کردند. بدون شک نکته مورد نظر علی اکبر رائفی پور مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در همه موارد قابل درک و کاملاً منطبق بر منطق و عقل سلیم است اما با توجه به اینکه چنین اتفاقاتی در چنین مقیاس کوچک در موارد مختلف و متعدد رخ می دهد و همچنین جایگاهی که استاد محمدرضا شجریان به عنوان اسطوره موسیقی سنتی ایرانی داشتند برخی این توییت را نشانه بی احترامی و بی اعتنایی به فوت ایشان یا جایگاهشان بدانند. به هر ترتیب این توییت با واکنش های منفی و مثبت مخاطبان این رسانه اجتماعی مواجه شده که با مراجعه به حساب توییتری علی اکبر رائفی پور می توانید آن ها را مطالعه نمایید.

واکنش علی اکبر رائفی پور به مرغ سحر خواندن در مراسم خاکسپاری استاد محمدرضا شجریان

واکنش علی اکبر رائفی پور به مرغ سحر خواندن در مراسم خاکسپاری استاد محمدرضا شجریان

واکنش علی اکبر رائفی پور به مرغ سحر خواندن در مراسم خاکسپاری استاد محمدرضا شجریان

رائفی پور قبل از این نیز با ریتوییت یک پست توییتری که در آن پایگاه خبری انتخاب نزدیک به اصلاح طلبان عکسی از پزشکان چینی در حال تعظیم به یک پزشک فوت کرده در اثر ابتلا به کرونا را تعظیم پزشکان بیمارستان جم به پیکر استاد شجریان دانسته بود واکنش نشان داده بود. این توییت بازنشر شده توسط رائفی پور با کنار هم قرار دادن این دو عکس چنین گفته بود: «پایگاه خبری اصلاحطلب انتخاب عکس واقعی رو کراپ کرده و با این عنوان به خورد مخاطب میده برا این جماعت “خسرو” و “پرویز” و “رستم” وسیله ان برا رسیدن به هدف اونوقت ما به اینا میگیم لاشخور سیاسی به بعضیا برمیخوره».

بیشتر بخوانید: توهین شهره قمر به محمدرضا شجریان و واکنش تند نیوشا ضیغمی

نظر دهید

      پاسخ دهید