۱۴ روش عجیب خشک کردن سریع لاک ناخن

یکی از علاقه‌مندی‌های که هر خانمی دارد زدن انواع لاک بر روی ناخن‌هایشان است. در اکثر مواقع پیش آمده است که صبر نکرده‌اید تا لاک ناخن‌تان بدرستی خشک شود و با برخورد به اشیا از روی ناخن‌هایتان پاک شده‌اند و مجبور شده‌اید از اول لاک بزنید. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که نمی‌توانید منتظر بمانید تا لاک از روی ناخن‌هایتان خشک شود و با پاک شدن لاک‌هایتان مجبور شده‌اید که چند لایه لاک روی ناخن‌های خود بزنید به شما توصیه می‌کنم این مقاله را از دست ندهید.

 بیشتر بخوانید: انواع لاک ناخن و راهنمای استفاده از آن  

۱-استفاده از یخ

خشک کردن ناخن با یخ

یکی از موثرترین و کارآمدترین روش‌ها برای خشک کردن ناخن‌هایتان استفاده از ظرف یخ است. برای اینکار سه تا شش قطعه یخ مکعبی را درون یک کاسه‌ی کوچک آب بیندازید. پس از لاک زدن دستان خود را یکباره داخل ظرف فرو ببرید. پس از اینکه قطره‌های آب روی ناخن‌هایتان پدیدار شدند باید دست‌های خود را از ظرف یخ در بیاورید. یخ فرایند خشک شدن ناخن را سرعت می‌بخشد.

۲-اسپری روغن

شاید تعجب کنید که اسپری روغن هم برای خشک کردن سریع ناخن کاربرد دارد. برای این کار دقت کنید که اسپری را در فاصله‌ی نزدیک از ناخن‌هایتان اسپری نکنید چرا که باعث می‌شود ظاهر لاک شما خراب شود.

۳-روغن زیتون

خشک کردن ناخن با روغن زیتون‍

روغن زیتون علاوه بر اینکه برای مرطوب سازی ناخن‌ها کاربرد دارد باعث می‌شود لاک ناخن‌های شما سریع‌تر خشک شود. مقداری روغن زیتون را در کاسه‌ای بریزید و ناخن‌هایتان را درون ظرف قرار دهید و پس از 2 دقیقه دست‌های خود را با آب ولرم بشویید تا روغن اضافی پاک شود.

۴-فریزر

برای افرادی که برای خشک شدن ناخن‌هایشان عجله دارند این سریع‌ترین و راحت‌ترین روش است. همانطور که اشاره شد یخ باعث سفت شدن لاک ناخن می‌شود. پس از لاک زدن کافی است دستان خود را درون فریزر قرار دهید. معمولا بین 30 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد تا ناخن در فریزر خشک شود.

۵-آب جاری

خشک کردن ناخن

این روش نیز یک روش ساده برای خشک کردن ناخن می‌باشد. پس از لاک زدن کافی است ناخن‌های خود را به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه زیر شیر آب سرد نگه دارید. نکته‌ای که باید در این روش به آن دقت کنید این است که ناخن‌هایتان را خم کنید و به صورت عمودی زیر شیر آب قرار دهید تا فرم لاک شما تغییر نکند.

۶-سشوار

خشک کردن ناخن باسشوار

حرارت باعث می‌شود که ناخن‌هایتان سریع‌تر خشک شود. برای انجام اینکار باید سشوار خود را روی حرارت سرد قرار دهید چرا که حرارت گرم باعث می‌شود لاک شما رقیق و روان شود. به مدت 30 ثانیه الی 1 دقیقه آن را روی ناخن‌های خود بگیرید تا کاملا خشک شود.

۷-اسپری بدن

اگر اسپری بدن در دسترس‌تان است با استفاده از این روش می‌توانید لاک ناخن‌هایتان را سریع خشک کنید. برای اینکار کافی است اسپری را در فاصله 15 سانتی متری از ناخن‌هایتان اسپری کنید تا فرم لاک شما در اثر فشاری که از اسپری خارج می‌شود خراب نشود.

۸-لاک مجدد

خشک کردن ناخن

هیچ‌گاه در ابتدا لاک ناخن خود را ضخیم نزنید چرا که با ایجاد لایه‌های ضخیم فرآیند خشک شدن آن نیز به تاخیر می‌افتد. توصیه می‌کنیم ابتدا یک لایه نازک از لاک ناخن را بزنید هنگامی که لاک خشک شد یک لایه‌ی نازک‌تر بر روی ناخن‌های خود بزنید. استفاده از این تکنیک باعث می‌شود ناخن‌های شما زودتر خشک شود.

۹-پمپ هوا

از پمپ‌هایی که برای تمیز کردن و یا گردگیری کردن لوازم منزل به کار برده می‌شود نیز برای سریع خشک شدن ناخن‌هایتان می‌توانید استفاده کنید. استفاده از این اسپری مستلزم رعایت فاصله با ناخن‌هایتان می‌باشد. اگر از نزدیک آن را بر روی ناخن‌های خود اسپری کنید باعث می‌شود لاک ناخن روی ناخن  حرکت کند و خراب شود. پس بهتر است در فاصله 30 سانتی‌متری از ناخن‌هایتان اسپری شود.

۱۰-اسپری خالی

خشک کردن ناخن

اگر اسپری‌های ادکلن و یا اسپری بدن‌تان تمام شده است شما می‌توانید با هوایی سردی که درون آن وجود دارد برای خشک شدن ناخن‌هایتان استفاده کنید. استفاده از این اسپری هم مستلزم رعایت فاصله با ناخن‌هایتان است.

۱۱-برق ناخن

استفاده از برق ناخن علاوه بر زیبایی که به ناخن‌های شما می‌دهد به سریع خشک شدن ناخن‌هایتان نیز کمک می‌کند. کافی است پس از اتمام فرآیند لاک زدن یک لایه از برق ناخن را بر روی ناخن‌های خود بزنید.

۱۲-تافت

خشک کردن ناخن با تافت

از تافت نیز می‌توانید برای خشک کردن ناخن‌هایتان استفاده کنید. در فاصله 30 سانتی‌متری آن را روی ناخن‌هایی که به تازگی لاک زده‌اید بزنید و پس از 2 دقیقه دست‌هایتان را بشویید.

۱۳-محلول خشک کننده‌ی ناخن

در فروشگاه‌های لوازم آرایشی این محلول و یا اسپری را می‌توانید تهیه کنید چرا که به خشک شدن سریع ناخن‌هایتان کمک می‌کند. این محلول باعث می‌شود ناخن‌هایتان علاوه بر براق شدن تغذیه گردد.

۱۴-تاپ کت

تاپ‌کت یک محلولی است به شکل بی‌رنگ که مخصوص مانیکور ناخن می‌باشد و باعث می‌شود ناخن‌هایتان سریع‌تر خشک و دوام لاک ناخن‌هایتان بیشتر شود و نیازی به ترمیم لاک ناخن نباشد.

 بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از تاپ‌کت و بیس‌کت  

نظر دهید

      پاسخ دهید