Titan Strike؛ رونمایی ارتش بریتانیا از یک مینی تانک اسنایپر با قابلیت کنترل از راه دور

شبیه چیزی که از سریال تلویزیونی «جنگ ربات ها» (Robot Wars) بیرون آمده باشد،  این مینی تانک با قابلیت کنترل از راه دور یک مسلسل داشته که برای حمله به دشمن بدون به خطر انداختن جان پرسنل مورد استفاده قرار می گیرد. ربات جنگی «ضربه تایتان» در سالزبری پلین اولین تست های خود را پشت سر گذاشته و برای شبیه سازی شلیک گلوله، اشعه لیزری پرتاب کرده است. این روبات از راه دور توسط یک اپراتور و با استفاده از یک تبلت برای مشخص کردن نقاط روی نقشه کنترل شده و به حرکت درآوردن آن با استفاده از دسته کنترلی (joystick) نیز از راه دور امکان پذیر است.

ربات جنگی

دوربین های نصب شده روی این ربات جنگی اجازه می دهند که اپراتور دیدی در امتداد لوله تفنگ داشته و بهترین زمان را برای شلیک کردن انتخاب کند. «ضربه تایتان» همراه با ربات دیگری به نام «نگهبان تایتان» (Titan Sentry) به انجام ماموریت می رود، که آن نیز یک وسیله بدون سرنشین دیده وری است که دوربین های با قابلیت دید گرمایی در روز و شب روی آن نصب شده و از یک دکل قابل تنظیم که تجهیزات راداری در خود دارد نیز سود می برد. نگهبان تایتان به نیروها امکان می دهد که موقعیت دشمن را در حالی که خود مخفی هستند شناسایی کنند و در ادامه ربات دیگر برای از بین بردن اهداف وارد عمل می شود.

ربات جنگی

این سلاح های ترکیبی که توسط گروه تکنولوژی دفاعی QinetiQ طراحی و ساخته شده اند در جریان یک رزمایش ۵ میلیون پوندی به نام «جنگجوی خودکار» (Autonomous Warrior) که شامل بیش از ۷۰ خودرو نظامی آینده نگر از جمله پهپادهای در مقیاس نانو است مورد آزمایش قرار گرفته اند. این رزمایش با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از جمله واحدهایی از نیروی دریایی سلطنتی، نیروی هوایی و ارتش ایالات متحده انجام گرفته و قرار است ۴ و نیم هفته ادامه داشته باشد.

ربات جنگی

به عنوان بخشی از این رزمایش، ارتش بریتانیا از اولین خودرو جنگی زرهی بدون راننده خود نیز که «جنگجو» (Warrior) نام دارد رونمایی کرده است. سرتیپ کف کوپسی، رییس توسعه نیروهای آینده ارتش بریتانیا گفته که به باور او بریتانیا هیچگاه از ربات های کاملاً مستقل و خودکار که می توانند قدرت مرگبار خودرا  بدون حضور انسان در چرخه عملیاتی به کار گیرند، استفاده نخواهد کرد. ویدیو مربوط به آزمایش این ربات جنگی اسنایپر را در این لینک مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: کمپانی اسلحه سازی «کالاشنیکف» از یک ربات جنگی غول پیکر رونمایی کرد

نظر دهید

      پاسخ دهید